Розенко зустрінеться з польським колегою Глинським 16 лютого
Польща підтримує європейські прагнення України і підтримує Київ у конфлікті з Росією, заявив віце-прем'єр Польщі Петро Глинський, коментуючи майбутню зустріч з українським колегою Павлом Розенком.
Віце-прем'єр-міністр, міністр культури Польщі Петро Глинський зустрінеться з українським віце-прем'єром Павлом Розенком 16 лютого. Про це заявив польський чиновник, повідомляє "Польське радіо".
"16 лютого я маю намір зустрітися з віце-прем'єром України Павлом Розенком. Напевно, це будуть перемовини, що можуть бути складнішими у зв'язку з ухваленими змінами до закону (про Інститут національної пам'яті Польщі. – "ГОРДОН"). Хочу чітко сказати: історична правда – це те, від чого не втечемо", – зазначив Глинський.
Однак він додав, що залишається оптимістом, оскільки офіційна реакція української сторони була стриманою.
"Відомо, хто намагається нас поділити, кому важливо, аби ми не могли домовитися. Нехай не сподіваються на це. Маємо з Україною спільні інтереси та цінності, що повторили в грудні наші президенти Петро Порошенко та Анджей Дуда. Ми підтримуємо європейські прагнення України і підтримуємо її в конфлікті з Росією. Вірю, що ми зможемо для нашого спільного добра розв’язати проблеми і розвивати наші взаємовідносини на правді та чутливості", – зазначив Глинський.
Міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що зустріч Розенка та Глинського відбудеться у Варшаві.
26 січня польський Сейм проголосував за поправки до закону про Інститут національної пам'яті. У ніч на 1 лютого документ схвалив польський Сенат. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав ініціативу і передав її в Конституційний суд, щоб той перевірив, чи вона не обмежує свободу слова і переконань.
Поправки передбачають кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччині, воєнних злочинах або злочинах проти людяності. Заборонено використовувати словосполуку "польський табір смерті", описуючи концтабори, що існували на території окупованої Німеччиною Польщі.
Також закон установлює кримінальну відповідальність за заперечення участі українських націоналістів і членів українських організацій, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом, у злочинах проти поляків у 1925–1950 роках.
Будь-якого громадянина країни або іноземця, який порушує ці норми, буде засуджено до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років. Виняток зроблено для художніх творів і наукових дискусій.
Документ засудили Україна, США, Ізраїль і Франція. В ОБСЄ вважають, що він обмежує свободу вираження поглядів.