Розумію роздратування через засідання Радбезу ООН. Але ми не можемо змінити ці правила, тільки прийняти – політолог Магда G

Євген Магда: На третьому році війни хочеться від ООН куди більш дієвих кроків стосовно Росії. Але швидко це не відбудеться
Фото: Євген Магда / Facebook

Йде гібридна війна, а значить, Україні не можна відмовлятися від такого міжнародного майданчика, як Рада Безпеки ООН, навіть якщо її засідання не призводять до негайних дієвих кроків для зупинки військової агресії Росії, заявив виданню "ГОРДОН" політолог Євген Магда.

Зрозуміле розчарування українців через засідання Ради Безпеки ООН, де прозвучало чергове "глибоке занепокоєння" Заходу з приводу загострення бойових дій на Донбасі, але Україні вкрай необхідний цей міжнародний майданчик для відстоювання своїх позицій. Про це виданню "ГОРДОН" заявив український політолог, виконавчий директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

"Розумію і поділяю роздратування українських громадян через засідання Радбезу. Але ООН діє за правилами міжнародної дипломатії, закладеними після Другої світової війни. Не варто очікувати від організації швидких змін. Це правила гри, які ми не можемо змінити, тільки прийняти. Йде гібридна війна, а значить, Україні не можна відмовлятися від такого міжнародного майданчика, як Радбез ООН. Це буде вкрай необачно", – сказав Магда.

Експерт зазначив, що якщо раніше на міжнародному майданчику Україні треба було доводити присутність російських військ на Донбасі, то зараз Захід прямо звинувачує РФ у військовій агресії.

"Зрозуміло, що Захід не хоче сваритися з державою, що володіє другим у світі ядерним потенціалом, ніхто не хоче третьої світової війни. Хоча очевидно, що війна в Україні – виклик не тільки нашій країні, а й усьому цивілізованому світу. Ми вже спостерігаємо певну корекцію позицій на міжнародній арені. Якщо раніше Україні треба було доводити воєнну участь Росії, сьогодні і Європа, і США прямо звинувачують РФ у воєнній агресії. Так, повільно, але крапля камінь точить", – переконаний Магда.

На думку політолога, вчорашній виступ на Радбезі представника РФ Віталія Чуркіна зайвий раз підтвердив, що в "Росії залишився мізер аргументів про те, що відбувається на Донбасі".

"Звичайно ж, на третьому році війни хочеться від ООН куди більш дієвих кроків стосовно Росії. Але швидко це не відбудеться навіть в умовах війни. Україна більше 20 років не демонструвала себе як суб'єкт міжнародної політики, не доводила, що не перебуває в постійній тіні Росії. Упевнений, наші дипломати роблять і будуть робити все можливе в Радбезі ООН. Бачу, як світове співтовариство змінює свою думку про те, що відбувається на Донбасі. І це наше загальноукраїнське досягнення. А виступ Чуркіна, коли він слово в слово повторив заяви Путіна, доводить: у Росії залишився мізер аргументів про те, що відбувається на Донбасі", – підсумував Магда.

2 лютого 2017 року відбулося ініційоване Україною відкрите засідання Ради Безпеки ООН, під час якого країни-члени обговорили різке загострення бойових дій у районі Авдіївки Донецької області.

Новопризначений американський представник в ООН Ніккі Гейлі заявила, що США підтримують Україну і не знімуть антиросійські санкції до повернення Криму.

Представник України Володимир Єльченко під час виступу закликав Росію припинити "розводити терористичні армії" на сході України. Він підкреслив, що погіршення ситуації в Авдіївці показало: Росія та її спільники продовжують підривати мирний процес на Донбасі.

У відповідь представник Росії Віталій Чуркін заявив, що делегація України в ООН "продовжує йти по стежці війни", а Київ "намагається скористатися спровокованим ним самим бойовими зіткненнями" як приводом для відмови від виконання Мінських домовленостей.

29 січня на сході України в районі Авдіївки загострилася ситуація, коли проросійські бойовики посилили обстріл промзони. Інтенсивні бойові дії із застосуванням реактивних систем залпового вогню "Град" тривали з невеликою перервою 30 і 31 січня. За повідомленням штабу АТО, з початку загострення ситуації в Авдіївці загинули 12 українських військових.