Постпред США в ООН заявила, що антиросійські санкції не будуть скасовані до повернення Криму Україні
Складна ситуація у східній частині України вимагає "чіткого і рішучого засудження" дій Росії, заявила постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі.
США підтримують український народ і не скасують антиросійські санкції до повернення Криму Україні, сказала постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі, виступаючи під час ініційованого Україною відкритого засідання Ради Безпеки ООН, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
Вона зазначила, що не тільки Крим і Донбас страждають від дій РФ.
"Крим – це частина України", – підкреслила постпред США, додавши, що санкції проти РФ не будуть скасовані до повернення півострова.
Гейлі, яка перший раз була присутня на засіданні Ради Безпеки ООН, закликала сторони конфлікту на Донбасі виконувати умови Мінських угод. "Складна ситуація у східній частині України вимагає чіткого і рішучого засудження дій Росії", – заявила вона.
Постпред США зазначила, що погіршення ситуації на Донбасі призвело до руйнування важливих об'єктів інфраструктури. Вона додала, що криза розростається і небезпека загрожує більшій кількісті людей.
Після її виступу постпред РФ Віталій Чуркін ще раз узяв слово. "Народ Криму цілком виразно висловив свою волю на референдумі", – заявив він у відповідь на слова Гейлі про визнання півострова частиною України.
2 лютого в Радбезі ООН пройшло ініційоване Україною відкрите засідання, у ході якого країни-члени обговорили погіршення ситуації на сході України.
Представник України Володимир Єльченко в ході виступу закликав Росію припинити "розводити терористичні армії" на сході України. Він підкреслив, що погіршення ситуації в Авдіївці Донецької області показало, що Росія та її спільники продовжують підривати мирний процес на Донбасі.
Чуркін у відповідь заявив, що делегація України в ООН "продовжує йти стежкою війни". Він сказав, що Київ намагається скористатися "спровокованими ним самим бойовими зіткненнями" як приводом для відмови від виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року.
29 січня на сході України в районі Авдіївки загострилася ситуація, коли проросійські бойовики посилили обстріл промзони. Інтенсивні бойові дії із застосуванням реактивних систем залпового вогню "Град" тривали з невеликою перервою 30 і 31 січня.
1 лютого донецький губернатор Павло Жебрівський повідомив, що російська сторона в Спільному центрі з контролю і координації надала письмове підтвердження гарантій про встановлення режиму тиші у районі Авдіївки.
Проте вранці 2 лютого угруповання "ДНР" знову застосовувало важке озброєння, заборонене Мінськими угодами, повідомили в 72-й бригаді ЗСУ.
У штабі АТО повідомили, що вчора на Донбасі загинули двоє українських військових, 1 лютого кількість загиблих була такою ж. 31 січня загинув один український військовослужбовець, 30 січня – троє, а 29-го – четверо. Таким чином, з початку загострення ситуації в Авдіївці загинули 12 військових.