Саакашвілі заявив, що українська влада хоче відмовити йому в статусі "тимчасового захисту"
Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі стверджує, що у влади немає жодного законного інструменту "екстрадувати постійного жителя України".
Лідер партії "Рух нових сил", екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив у Facebook, що українська влада хоче відмовити йому в статусі "тимчасового захисту" і створити умови для вислання з країни.
"У вівторок, 26 грудня, о 13.30 у мене суд, в Окружному адміністративному суді Києва (вулиця Петра Болбочана 8, корпус 1), де влада хоче відмовити мені в статусі "тимчасового захисту" і тим самим створює умови для видворення мене з країни", – написав Саакашвілі.
Він закликав прийти в суд тих, "кому небайдуже питання справедливості в Україні".
"В української влади немає жодного законного інструменту екстрадувати постійного мешканця України, яким я є, згідно із українським та міжнародним законодавством", – підкреслив політик.
21 грудня адвокат Руслан Чорнолуцький заявив, що Саакашвілі подав позов до Міністерства юстиції України про визнання незаконною екстрадиційної перевірки щодо нього.
Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що адвокати Саакашвілі вже використовували всі можливі інструменти для затягування розгляду запиту на його екстрадицію до Грузії.
Саакашвілі набув громадянства України у травні 2015 року, коли його було призначено на посаду голови Одеської облдержадміністрації. 7 листопада 2016 року він оголосив, що подає у відставку і звинуватив українську владу в підтримці корупційних кланів.
26 липня 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, Державна міграційна служба України повідомила, що президент Петро Порошенко видав указ про втрату українського громадянства Саакашвілі. Політик заявив, що рішення президента є результатом "договірняка" між "олігархічними кланами" Порошенка та екс-прем'єра Грузії Бідзіни Іванішвілі.
5 вересня Україна одержала від Головної прокуратури Грузії запит про розшук, узяття під варту й екстрадицію Саакашвілі, проти якого в Грузії відкрито кримінальні справи.
10 вересня Саакашвілі вдалося повернутися в Україну.
11 вересня адвокат Саакашвілі звернувся в Державну міграційну службу з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. 24 жовтня в Держміграційній службі повідомили, що прохання Саакашвілі було подано з порушеннями.
29 жовтня політик під час віче біля будівлі Верховної Ради повідомив, що оскаржив указ президента про втрату українського громадянства у Вищому адміністративному суді України.