Сайт КМІС зламали наступного дня після публікації рейтингу партій, у якому "Слуга народу" вперше втратила перше місце
Політтехнолог, екснардеп Віктор Уколов опублікував у Facebook скріншот, який свідчить про те, що сайт зламали – певний час тому на його головній сторінці відкривалися картинка з написом "Безпеку протестував revonzy" і посилання на хакерський сайт.
Зараз це повідомлення прибрали з головної сторінки сайта, але в розділах "Новини", "Пресрелізи та звіти" і навіть "Про нас" немає контенту, тільки повідомлення: "За вашим запитом, на жаль, нічого не знайдено".
Нинішній стан сайта – результат хакерської атаки, підтвердив у коментарі "Главкому" Антон Грушевський, керівник соціологічних і політичних досліджень КМІС.
"Це правда, сьогодні його зламали. Зараз ідуть роботи над відновленням сайта", – сказав він.
За словами Грушевського, напередодні колективу надійшов лист із погрозами.
"Учора на корпоративну пошту прийшов лист зі словами – цитую: "Не вводьте в оману людей, за олігархів ніхто не голосує, крім олігархів та їхніх поплічників та тих, хто крали. Якби я був головний, то вашу контору спалили б разом із вами", – розповів соціолог.
Контекст:
21 жовтня вийшов свіжий рейтинг парламентських політсил – КМІС публікує їх щомісяця. Згідно з результатами досліджень, у жовтні партія "Європейська солідарність" уперше після обрання нинішньої Ради обігнала "Слугу народу" й очолила рейтинг політичних сил.
Голова партії "Слуга народу", перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко засумнівався в даних КМІС. "У межах похибки 2,7% говорити про те, що хтось когось випереджає – навіть я б не став говорити, що "Слуга народу" випереджає наступну партію, тому що між нами є менше ніж 2,7%. Давайте будемо говорити прямо про цифри, а не маніпулювати, що "Європейська солідарність" випереджає "Слугу народу" на 0,2%", – сказав нардеп.
Він також пообіцяв, що на довиборах у Верховну Раду, які відбудуться 31 жовтня у двох округах, усі "побачать [реальну] картину".
КМІС – аналітичний центр, який спеціалізується на соціологічних дослідженнях. Входить до Європейської асоціації дослідників громадської думки і маркетингу (ESOMAR). Виконує проєкти якісних і кількісних досліджень: за останні роки компанія провела понад 300 фокус-груп, щорічно проводять 70–80 кількісних досліджень. До складу КМІС входять департаменти, які спеціалізуються на проведенні соціально-економічних, маркетингових, політичних досліджень, досліджень здоров'я, а також департамент консалтингу та аудиту досліджень.