Сайт "Миротворець" повідомив про занесення до своєї бази цивільної дружини нардепа Козака
Наталію Лавренюк, яку називають цивільною дружиною народного депутата України від "Опозиційної платформи – За життя" (ОПЗЖ) Тараса Козака, 5 лютого занесли до бази волонтерського сайта "Миротворець".
45-річна Лавренюк фігурує як "пособниця російських окупантів", яка має громадянство Росії та України.
Посилаючись на повідомлення ЗМІ, "Миротворець" вказав жінку як власницю фірми, яка в Росії здійснює геологічне вивчення, розвідку і видобування нафти.
Автори "Миротворця" звинувачують Лавренюк у "фінансуванні російських окупантів" і порушенні українського законодавства про громадянство.
Лавренюк на "Миротворці" – "співмешканка власника мережі антиукраїнських ЗМІ Тараса Козака".
5 лютого журналісти програми "Схеми" (спільний проєкт "Радіо Свобода" і "UA:Перший") повідомили, що Лавренюк має квартиру у Knightsbridge Privat Park, одному з найдорожчих житлових комплексів Москви. За даними розслідувачів, на момент придбання в березні 2020 року житло коштувало $13 млн. "Схеми" називають Лавренюк цивільною дружиною Козака.
Восени 2018 року "Схеми" повідомляли, що Лавренюк і дружина нинішнього нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука Оксана Марченко – партнерки по бізнесу в Росії.
2 лютого президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони про санкції щодо Козака і телеканалів "112 Україна", ZIK, NewsOne, які йому належать. 5 лютого глава держави повідомив, що рішення про санкції ґрунтується на даних СБУ, які поки не можна оприлюднювати. Президент запевнив, що ухвалене рішення – законне та обґрунтоване.
Козак придбав NewsOne і "112 Україна" наприкінці 2018 року, ZIK – улітку 2019-го. Зеленський у 2019 році заявляв, що Козак і Медведчук – це "одна історія" в контексті володіння українськими телеканалами.
За даними видання ZN.UA, санкції проти Козака і пов'язаних із ним юридичних осіб запровадили після розслідування спецслужб, під час якого встановили схеми з постачання вугілля з окупованих територій України.
Санкції передбачають позбавлення ліцензій "112 Україна", ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, всю легальну діяльність медіакомпаній зупинено строком на п'ять років. Провайдери відразу почали блокувати телеканали, а 3 лютого Міністерство культури та інформаційної політики України надіслало офіційний запит у YouTube про закриття їхніх акаунтів.