Сайти Офісу президента, НАБУ, СБУ і ДБР перестали працювати
Під час спроб відкрити сторінку користувачі бачать повідомлення "Немає зв'язку із сайтом" або "Неможливо дістати доступ до сайта". Пресслужба ОП публікує матеріали через соцмережі.
Аналогічна ситуація із сайтом Національного антикорупційного бюро.
Окрім того, недоступні сайти Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв'язку та захисту і Державного бюро розслідувань.
В Офісі президента неполадки пов'язують із технічними проблемами, повідомили на Банковій "РБК-Україна". Із несправністю розбираються фахівці, чи пов'язані проблеми з хакерською атакою, вони поки сказати не можуть.
У департаменті кіберполіції агентству також повідомили, що інформації про атаки на сайт ОП до них не надходило. "Можливо, ідуть планові технічні роботи", – додали у відомстві.
Контекст:
У 2020 році, за даними Ради національної безпеки і оборони, в Україні зафіксували не менше ніж 1 млн кібератак. Уразливі вебсервери державних органів інфікували вірусом, який приховано робить їх елементом бот-мережі, використовуваної для DDoS-атак на інші ресурси. Системи безпеки інтернет-провайдерів визначали скомпрометовані вебсервери як джерело атак і починали блокувати їхню роботу через автоматичне занесення до чорних списків.
У січні 2021 року було зафіксовано й заблоковано 30 DDoS-атак, частина з яких була спрямована на вебресурси Офісу президента України та Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, заявляла пресслужба Держспецзв'язку України.
18 лютого прессекретар СБУ Артем Дехтяренко повідомив, що сайт спецслужби зазнав потужної DDoS-атаки.
РНБО 22 лютого попереджала, що зловмисники почали використовувати новий механізм кібератак на сайти сектору безпеки й оборони України. 24 лютого РНБО повідомила про кібератаки на систему документообігу держорганів вірусом, схожим на Petya.
У середині червня 2021 року на державні інформресурси України протягом тижня здійснили понад 50 тис. кібератак.