Сакварелідзе про склад комісії з добору глави САП: Закривайте контору

Сакварелідзе: Так влада вирішила убезпечити орган від "зовнішнього впливу". Навіть не бачу сенсу продовжувати. На цьому все
Фото: David Sakvarelidze / Facebook

Ексзаступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе вважає, що якщо главу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури будуть добирати представники нардепа Віктора Медведчука та олігархи, сенс цього органу втрачається.

Ексзаступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе виступив із критикою нового порядку затвердження Верховною Радою складу конкурсної комісії з добору кандидатів на заміщення адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Про це він написав 18 вересня у Facebook.

"Подивився список членів комісії, наданий парламентом для добору глави САП (головного антикорупційного прокурора). Семеро осіб. Отже, главу САП добиратимуть люди, офіційно надані "Слугою народу", [нардепом від "Опозиційної платформи – За життя" Віктором] Медведчуком і збірною солянкою олігархів ("За майбутнє"). Це так влада вирішила убезпечити орган від "зовнішнього впливу". Навіть не бачу сенсу продовжувати. На цьому все. Закривайте контору", – ідеться в пості.

У САП зараз немає керівника. Попередній – Назар Холодницький – пішов у відставку в серпні. Він очолював відомство із 2015 року.

17 вересня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови, якою затвердила членів комісії із проведення конкурсу на адміністративні посади у САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.

Проєкт підтримали 172 депутати від "Слуги народу", 30 – від "Опозиційної платформи – За життя", 18 – із групи "Партія "За майбутнє", 11 – із групи "Довіра", а також восьмеро позафракційних, свідчать дані поіменного голосування.

Запропонованих кандидатів критикували опозиційні парламентські фракції, вказуючи, що у них немає досвіду у сфері боротьби з корупцією (ця вимога є у ст. 8 закону "Про прокуратуру").

Євродепутати, члени комітету із закордонних справ Віола фон Крамон-Таубадель та Міхаель Галер перед голосуванням заявили, що Україна ризикує втратити підтримку МВФ і безвізовий режим із ЄС.