Санду: Україні та Молдові потрібно активніше взаємодіяти для досягнення спільної мети – зближення з ЄС
Мая Санду, яка перемогла на виборах президента Молдови, заявила, що для вступу до Євросоюзу її країні й Україні необхідно змінитися, а також запровадити європейські стандарти.
Україна і Молдова мають активніше взаємодіяти одна з одною, щоб спільно досягти вступу до Євросоюзу. Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявила Мая Санду, яка перемогла на виборах президента Молдови.
За її словами, "для держав-сусідів є природним мати добрі відносини". Водночас вона підкреслила, що її попередник на посаді президента Молдови Ігор Додон жодного разу не відвідав України протягом чотирьох років на посаді глави держави.
"Нам треба активніше взаємодіяти для досягнення нашої спільної мети – зближення з ЄС. І Молдова, і Україна задекларували, що одного дня ми вступимо до Євросоюзу. Але для цього нам необхідно змінитися, запровадити європейські стандарти, побудувати сильну державу, яка долатиме корупцію, матиме прозоре урядування та високі стандарти життя. Я вірю, що нам буде простіше робити це разом... І є питання двостороннього порядку денного, які ми маємо вирішити", – сказала Санду.
15 листопада в Молдові відбувся другий тур президентських виборів, Санду здобула підтримку 57,72% виборців, у її опонента Додона – 42,28%.
Із 2009 року існує проєкт Євросоюзу "Східне партнерство". Його мета – розвиток інтеграційних зв'язків із шістьма країнами колишнього СРСР: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою та Україною. Три із цих держав – Україна, Молдова і Грузія – закликали Брюссель створити додатковий формат взаємодії для асоційованих партнерів і заявляли про намір одержати перспективу членства в ЄС.
Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель називав Україну головним партнером ЄС серед країн "Східного партнерства".
У травні Рада ЄС схвалила висновки про політику "Східного партнерства" на період після 2020 року. Рада вважає, що "Східне партнерство" має стати амбітнішою і гнучкішою основою для співпраці із країнами-партнерами.
Прагнення України до членства в ЄС закріплено в Конституції країни.