Санкції України проти Georgian Airways у Тбілісі назвали "політично зумовленим недружнім рішенням". У посольство викликали українського дипломата
Давіташвілі побачив у рішенні української влади "слід грузинської опозиції". Він назвав його "вкрай недружнім" і заявив, що такі дії завдають шкоди відносинам двох країн.
На запитання, чи не вбачає міністр проблеми в тому, що проти Georgian Airways можуть ввести міжнародні санкції й у підсумку компанія зможе літати лише в напрямку Росії, Давіташвілі зазначив, що такого не буде.
Засновник Georgian Airways Тамаз Гаїашвілі назвав занесення його й авіакомпанії до санкційного списку "абсурдним і несправедливим". Заяву Гаїашвілі цитує "Эхо Кавказа" 2 липня. Він вважає, що президента України Володимира Зеленського ввели в оману.
"Рішення президента України мене не здивувало. Мене дивує оркестрована радість опозиційно налаштованих груп у Грузії, з якою вони ставляться до того, що грузинським національним компаніям погрожують пальцем ззовні. На жаль, боротьба за владу набуває вкрай радикальних форм. Ідуть на все, аби тільки якось повалити владу і самим опинитися на чолі країни", – заявив він.
За словами Гаїашвілі, жодна компанія не має компетенції видавати дозвіл на початок або припинення польотів у тій чи іншій країні, це регулює уряд. "Ми, як і всі інші компанії, зобов'язані виконувати рішення, ухвалені урядом Грузії", – ідеться в заяві.
У грузинське міністерство закордонних справ 3 липня викликали тимчасового повіреного у справах України в Грузії Олександра Шульгу, пише "Эхо Кавказа". На зустрічі обговорили санкції, введені Києвом проти Georgian Airways і Гаїашвілі.
Зеленський 1 липня ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо нових персональних санкцій проти 192 фізичних і 291 юридичної особи. Серед тих, хто потрапив до санкційного списку, – 189 росіян, зокрема очільники оборонних підприємств, військовослужбовці й бізнесмени. Санкції ввели також щодо двох громадян Білорусі та засновника авіакомпанії Georgian Airways Тамаза Гаїашвілі. Самого перевізника, який одним із перших відновив прямі перельоти в Росію, також додали до списку.
Контекст:
10 травня президент країни-агресора РФ Володимир Путін підписав укази про скасування візового режиму для громадян Грузії і дозвіл на пряме авіасполучення із цією країною з 15 травня. Міністерство закордонних справ Росії також відкликало рекомендацію для росіян утримуватися від поїздок у Грузію. Виконувати прямі авіарейси в Росію і назад почали російська авіакомпанія "Азимут" і грузинська Georgian Airways.
10 травня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що країна має ввести для громадян Росії обмеження на безвізове перебування строком 90 днів. Вона назвала кроки Кремля "провокацією", яка має компенсувати крах і поразку, яких Росія зазнає у війні з Україною.
Понад 100 неурядових організацій звинуватили грузинську владу в саботажі набуття статусу кандидата на вступ до Євросоюзу через поновлення авіасполучення з РФ. Відповідну заяву під назвою "Російський літак не сяде в ЄС" 18 травня опублікувала Transparency International Georgia.
25 травня Гаїашвілі заявив, що його компанія готує для росіян транзитні рейси до країн Європи через Тбілісі.