Санкційні списки "контрабандистів" писало двоє бізнесменів, а СБУ і президент стали їхнім інструментом – бізнесмен Фірманюк
"Моя думка, що є два конкретні та зрозумілі для мене бізнесмени, які, використовуючи вдалий момент у вигляді бажання президента навести порядок на митниці, розіграли свою гру. Саме вони складали списки, а СБУ в цій історії – всього лише інструмент. Через спецслужбу ці списки легалізували, а потім руками РНБО перетворили на рішення президента про санкції", – сказав Фірманюк.
За його словами, у списку санкцій насамперед мали бути "Епіцентр", "Сільпо", мережа АЗС "ОККО", але їх там немає. Водночас він підтримує ініціативу Зеленського криміналізувати товарну контрабанду.
"Напевно, я вас здивую, але я повністю підтримую ініціативу президента щодо криміналізації товарної контрабанди. Готовий пояснити чому. Товарна контрабанда, як і конвертаційні центри або "скрутки", – це інструмент незаконної оптимізації сплати податків до бюджету. Це ланки одного ланцюга, у кінці якого – величезні втрати бюджету. І це величезна діра, латати яку і взявся президент. Криміналізація товарної контрабанди як ідея – це правильно, але є і зворотна сторона цієї історії", – зазначив Фірманюк.
Контекст:
2 квітня на засіданні РНБО ухвалили рішення ввести санкції проти 10 головних українських контрабандистів. Зеленський заявив, що від контрабанди держбюджет України недоотримав 300 млрд грн, із них 100 млрд грн – унаслідок неефективної роботи митниці.
Голова Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що санкції ввели на підставі даних СБУ.
ЗМІ назвали Фірманюка одним із 10 бізнесменів, які потрапили до списку санкцій.