САП передала до суду справу про незаконне збагачення голови Держаудитслужби України Гаврилової
За інформацією слідства, голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова протягом 2015–2017 років отримала у власність активи на суму майже 10 млн грн. Їх вартість значно перевищує законні доходи чиновника.
30 березня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) передали до суду обвинувальний акт стосовно голови Державної аудиторської служби України Лідії Гаврилової, повідомила прес-служба САП у Facebook.
Їй інкримінують незаконне збагачення та декларування недостовірної інформації (ч. 3 ст. 368-2, ст. 366-1 Кримінального кодексу України).
За інформацією детективів, Гаврилова протягом 2015–2017 років отримала у власність активи на загальну суму майже 10 млн грн. Законність їх набуття не підтверджено доказами, а вартість значно перевищує законні доходи чиновника, розповіли в САП.
"Також, на думку слідства, голова Держаудитслужби внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Слідство вважає, що посадовець вдалася до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів і громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у неї і членів її родини майна", – ідеться в повідомленні.
Детективи Національного антикорупційного бюро України почали розслідування щодо Гаврилової у січні 2017 року і завершили 3 березня 2018 року.
23 січня 2018 року детективи НАБУ повідомили Гаврилову про підозру у незаконному збагаченні в розмірі приблизно 10 млн грн і декларуванні недостовірних даних. За даними слідства, посадовець із 2015-го до 2017 року купила квартиру і два паркомісця в Києві, позашляховик 2016 року випуску, дорогу меблі та техніку. Під час обшуку квартири чиновниці детективи НАБУ виявили золоті злитки та готівку в сумі $112,8 тис. і €8,5 тис.
Гаврилова заявила, що відкрите щодо неї кримінальне провадження є особистою помстою з боку одного з керівників НАБУ.
25 січня Солом'янський районний суд Києва обрав запобіжний захід для чиновника у вигляді особистого зобов'язання.
У відстороненні Гаврилової від посади відмовили Солом'янський райсуд Києва та Апеляційний суд столиці.