Савченко прийшла на акцію антивакцинаторів у Києві та назвала присутніх "живими" та "адекватними"
"На площу до Верховної Ради вийшло дуже багато людей. [...] Це набагато більше, ніж бувають акції під партійними прапорами, це дійсно живі люди, і я дивлюся зараз, скільки їх, наскільки ці люди адекватні, дуже багато людей – правозахисники", – заявила Савченко під час стриму.
Екснардепка пояснила, що протестувальники проводять під Радою віче, під час якого лунають заяви про порушення владою прав людини, зокрема під час кампанії з вакцинації проти COVID-19.
Акцію антивакцинаторів розпочали в Києві вранці 3 листопада. За оцінками "Бабеля", у марші брало участь приблизно 1 тис. учасників, які заблокували низку вулиць у центрі столиці.
Надія Савченко та її сестра Віра із 29 жовтня є підозрюваними у справі про використання підробленого COVID-сертифіката під час в'їзду в Україну. Підроблені документи, за даними МВС України, вони виявили 22 жовтня.
Сама Савченко стверджує, що ні вона, ні її сестра не підробляли та не замовляли COVID-сертифікатів.
Савченко у минулому – військовослужбовиця Збройних сил України. У червні 2014 року її захопили бойовики "ЛНР" і передали Росії, де її визнали винуватою у причетності до вбивства російських журналістів у Луганській області та засудили до 22 років позбавлення волі. Своєї провини льотчиця не визнала. У травні 2016 року Савченко повернулася до України – її обміняли на двох російських військових. 2015 року Савченко надали звання Героя України.
Савченко – депутатка Верховної Ради VIII скликання. На парламентських виборах 2019 року її обрали в одномандатному окрузі №51 у селищі Зайцеве Донецької області. За неї проголосувало восьмеро людей (вона посіла восьме місце). Після поразки на виборах Савченко спалила агітаційні матеріали. "Я більше нікому нічого не винна, і це прекрасне почуття", – заявила вона.
2018 року Савченко заарештували за підозрою в організації держперевороту та терактів. За рішенням суду 16 квітня 2019 року її звільнили з-під варти.
Контекст:
У Києві з 1 листопада посилили карантинні обмеження через ситуацію із COVID-19. Відвідувати заклади харчування, готелі, заклади соцзахисту, спортзали та фітнес-центри, ТРЦ та інші заклади, а також проводити масові заходи можна лише за наявності COVID-сертифіката чи негативного результату ПЛР-тесту. Діти та підлітки можуть відвідувати ТРЦ лише з батьками, які щеплені або мають негативний ПЛР-тест.
Учні 1–11-х класів перебувають на дистанційному навчанні з 1 листопада до покращення епідемічної ситуації в місті, сказав мер. Дитячі садки працюють, якщо проти коронавірусу вакциновано 100% персоналу.
31 жовтня у Києві вишикувалися черги із сотень людей до пунктів вакцинації.
В Україні погіршується епідемічна ситуація. Улітку фіксували менше ніж 2 тис. випадків щодня, у вересні та жовтні цей показник зріс у рази. У зв'язку з поширенням мутації четверта хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозували, заявив 11 жовтня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Станом на 3 листопада у країні підтвердили майже 3 млн випадків коронавірусної інфекції, померло 69,5 тис. пацієнтів із COVID-19, одужало майже 2,5 млн осіб.
Протягом останньої доби в Києві виявили понад 2 тис. нових інфікованих коронавірусом.
В Україні вакцинацію проти COVID-19 розпочали 24 лютого.
За даними опитування, яке Соціологічна група "Рейтинг" проводила із 21-го до 23 жовтня, 43% українців заявили, що не готові вакцинуватися проти коронавірусу, 36% опитаних сказали, що вже зробили одне або два щеплення проти COVID-19, ще 18% наголосили, що готові вакцинуватися.