СБУ: Понад 300 українських компаній використовують шпигунський софт ФСБ

У СБУ закликали український бізнес відмовитися від використання програмного забезпечення "Стахановець"
Фото: radiosvoboda.org

Розробники програмного забезпечення "Стахановець", яке використовували компанія Dragon Capital і ще приблизно 300 українських підприємств, пов'язані зі спецслужбами РФ. Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук.

Федеральна служба безпеки Росії могла отримувати дані з України завдяки програмному забезпеченню "Стахановець", яке виявили, зокрема, у компанії Dragon Capital. Про це заявив начальник апарату голови Служби безпеки України Олександр Ткачук на брифінгу в Києві, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Він підтвердив, що в Dragon Capital, "Укргазвидобуванні" та ще в шести компаніях 26 квітня пройшли обшуки.

СБУ задокументувала використання майже на тисячі комп'ютерів софта, за допомогою якого здійснюють віддалений контроль та зняття інформації, сказав Ткачук.

"За нашими даними, приблизно 300 компаній на території України на сьогодні використовують таке програмне забезпечення. Ще з 2016 року це програмне забезпечення було заборонене через те, що його визнали спеціальним технічним засобом. Крім того, у межах кримінального провадження, яке розслідує СБУ, задокументовано, що компанія, яка є розробником цього програмного продукту, співпрацює з Федеральною службою безпеки РФ", – заявив представник служби.

Слідство припускає, що сервери, на які може здійснюватися завантаження інформації з комп'ютерів українських компаній, перебувають на території РФ, додав Ткачук.

"У Росії представники компанії, яка розробила продукт, зараз намагаються зробити певний ребрендинг і запустити цю програму на ринок під новими назвами. Ми закликаємо всіх підприємців відмовитися від використання цього продукту, звернутися по консультацію до нашої служби. Будь ласка, дзвоніть, ми надамо вам допомогу, консультаційну підтримку, щоб унеможливити витік інформації за межі нашої держави", – сказав він.

У Dragon Capital заявляли, що співробітники СБУ мали намір вилучити всю комп'ютерну техніку, що призвело б до призупинення діяльності підприємства. Цього вдалося уникнути лише завдяки втручанню прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, підкреслили в компанії.