Сімом посадовим особам, серед яких екс-президент академії аграрних наук, оголошено підозру у привласненні держземель під Києвом – НАБУ
Унаслідок незаконного переведення у приватну власність земель дослідних господарств у селі Гатне державі завдано збитків у розмірі 44 млн грн, заявили в антикорупційному бюро.
14 березня сімом посадовим особам оголосили про підозру в розкраданні особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі Київської області, унаслідок чого інтересам держави завдано збитків у розмірі майже 44 млн грн. Про це 18 березня повідомила прес-служба Національного антикорупційного бюро України.
Підозрюваними є:
- екс-президент Національної академії аграрних наук України (НААНУ);
- співробітник Служби безпеки України;
- віце-президент НААНУ;
- директор Інституту землеробства НААНУ;
- екс-завідувач відділу Інституту землеробства НААНУ;
- завідувач відділу впровадження Інституту землеробства НААНУ;
- екс-начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держземагентства у Київській області.
"Детективи НАБУ встановили, що впродовж 2013–2014 років підозрювані ініціювали ухвалення низки рішень, унаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Ідеться про ділянки в передмісті Києва (село Гатне), які мали статус особливо цінної землі і повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою", – ідеться в повідомленні.
Унаслідок такого рішення 144 ділянки дослідного господарства "Чабани" перейшли у власність заздалегідь визначених осіб, на 138 ділянок права власності вже оформлено. Серед одержувачів землі не тільки підозрювані та їхні близькі, але й співробітники СБУ, співробітники НААНУ, Міністерства аграрної політики та інших органів влади, заявили в бюро.
НАБУ ініціювало накладення арешту на всі 144 ділянки, суд клопотання детективів бюро і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури задовольнив.
У межах цього самого провадження досліджують й інші епізоди щодо розкрадання особливо цінної землі в різних регіонах України, підсумували в НАБУ.
7 березня у програмі "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і телеканала "UA:Перший") йшлося, що керівники Національної академії аграрних наук та їхні родичі стали власниками земельних ділянок у Гатному, які раніше використовували для потреб дослідних установ академії. 6 березня під час зйомок програми на кореспондента "Схем" Катерину Каплюк і оператора Бориса Троценка напали в селі Чабани. Серед нападників було двоє заступників голови місцевої сільради – Володимир Чуприна та Юрій Бондар, розповіли журналісти.