Сенат Чехії підтримав вступ України в НАТО у найкоротший строк
"Ухвалено резолюцію щодо підготовки саміту НАТО у Вільнюсі в липні 2023 року, в якій, зокрема, фіксуємо погіршення ситуації з безпекою в Європі та підтримуємо вступ України в НАТО в найкоротші строки", – ідеться у повідомленні.
Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Facebook подякував Чехії за підтримку України.
Він зазначив, що в ухваленій резолюції Сенат Чехії зокрема підтримує навчання та постачання зброї й іншого військового обладнання Україні в координації із союзниками.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також подякував у Twitter чеському Сенату за ухвалення резолюції.
"Імпульс для того, щоб зробити крок до членства України на саміті у Вільнюсі, й далі наростає, і ми дякуємо [спікеру Сенату] Мілошу Вистрчилу та чеським сенаторам за їхній хід", – написав міністр.
Контекст:
Україна активізувала співпрацю з НАТО 2014 року на тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі. Стратегічний курс на членство України в Євросоюзі та НАТО закріплено у Конституції з лютого 2019 року.
2018 року НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.
14 червня 2021 року в Брюсселі відбувся саміт НАТО, у підсумковому комюніке якого зазначали, що Альянс підтримує входження України в НАТО.
30 вересня – після того, як президент країни-агресора Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, – президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку в НАТО за прискореною процедурою.
Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 30 листопада заявив, що попередньою умовою для початку переговорів про членство України в НАТО має стати її перемога і в цьому їй допомагають члени Альянсу.
На саміті НАТО у Вільнюсі цього літа Україна очікує на чітке запрошення до членства в Альянсі та гарантій безпеки на шляху до членства, заявив 1 червня Зеленський.