Серед голів громад та місцевих депутатів від "Слуги народу" є чотири колаборанти – Шуляк
Журналісти зазначили, що на окупованих територіях у місцевих громадах було кілька випадків появи політиків-колаборантів серед представників "Слуги народу", і запитали, чому це стало можливим.
Голова партії зазначила, що "питання колаборантів буде хвилювати наше суспільство ще довго".
За її словами, на сьогодні є четверо колаборантів серед депутатів або голів громад від політсили, які працюють на тимчасово окупованих територіях.
"Ми відслідковуємо дуже скрупульозно всіх тих, хто зрадив батьківщину. І до таких депутатів, які були висунуті політичною силою "Слуга народу", можемо застосувати зразу імперативний мандат. На щастя, усі четверо депутатів не були членами партії, але ми їх висували", – сказала вона.
За словами голови партії, проти всіх чотирьох відкрито кримінальні провадження, їх виключили із фракцій. Шуляк не змогла сказати, як ці люди потрапляли в команду, бо "не так давно стала очолювати партію", але наголосила, що "кадрова політика повинна бути переглянута дуже радикально".
"Ми бачимо дуже неприємну для нас історію з депутатом Верховної Ради Олексієм Ковальовим, який на сьогодні вже страчений. Він не був членом партії, він був членом фракції. Але від цього не менш соромно, що така людина працювала з нами і брала участь в ухваленні важливих для країни рішень", – визнала політикиня.
Вона також підкреслила, що колаборантів, які мають стосунок до "Слуги народу", лише четверо, а місцевих депутатів від політсили, які зараз служать у ЗСУ або працюють медиками, – понад 400.
"Ми хочемо про кожного написати і формувати своєрідну базу кадрового резерву для того, щоб саме такі гідні люди представляли нашу політичну силу, коли буде перемога, закінчиться війна і ми знову будемо повертатися до політичних процесів у країні", – заявила Шуляк.
Контекст:
3 березня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкти №5143 (щодо забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність) та №5144 (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність).
25 березня Верховна Рада посилила відповідальність за співпрацю з державою-агресором, ухваливши законопроєкт №7186.
За даними Нацполіції, за перші п'ять місяців вторгнення було відкрито понад 1 тис. проваджень за фактами колабораціонізму.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило 23 вересня, що має повний спектр задокументованої інформації про колаборантів, які співпрацюють з окупантами на тимчасово окупованих територіях країни.