"Щоб маскувати свої економічні невдачі". Сейсембаєв пояснив, навіщо російська влада нагнітає ситуацію довкола України
За оцінкою Сейсембаєва, в Україні зараз "досить панічні настрої". Він розповів, що його друзі, які живуть в Україні, телефонують йому і запитують, коли краще вивозити сім'ї або де краще перечекати ймовірне вторгнення.
"Потрібно розуміти, що стоїть за всією цією інформаційною війною і метушнею. Я б дивився в корінь – не треба відразу лякатися цієї інформаційної атаки і війни. І США, і Росія використовують територію України для "проксі-війни". За радянських часів, коли дві держави не могли відкрито воювати, вони використовували проксі-країни, такі як Афганістан, Корея, В'єтнам тощо. Фактично це така арена, на якій дві держави грають м'язами. Ну принаймні Росія вважає, що вона держава", – заявив бізнесмен.
Водночас, переконаний він, на порядку денному США Китай та відносини з ним мають значно більше значення, ніж Росія.
"Росія нагнітає: а) для внутрішнього споживання; і б) щоб показати свою силу – нагнітає жаху, страху і таке інше. Я мало вірю в реальне вторгнення Росії в Україну, тому що будь-яке вторгнення, особливо для слабкої країни (я вважаю, що Росія слабка країна), – для Путіна це буде близьким до самогубства", – сказав Сейсембаєв.
На його думку, є щонайменше 10 причин, через які Росії вигідна ця напруга.
"Почнімо з того, що це сильна ідеологічна зброя для внутрішнього користування, коли людям показують реального ворога. Міфічний образ, про "Гейропу" тощо, який вони створювали стільки років, раптом починає набувати реальних рис... Другий момент – Росії це дуже вигідно, щоб маскувати свої економічні невдачі. Зараз весь порядок денний забитий протистоянням Росії та США. Це демонструє, що Росія "настільки крута, що може зі США буцатися", і відволікає населення від питання, де ж економічні реформи, поліпшення побуту тощо", – сказав він.
Серед інших причин нагнітання атмосфери Росією бізнесмен назвав те, що це відволікає росіян від опозиційних ідей, консолідує навколо влади, а також дає змогу підвищити ціни на енергоресурси.
"Путін побудував цю інформаційну війну у такий спосіб, що немає значення, яким буде результат – у тому разі, якщо він не почне війни, у будь-якому разі він виграє. У будь-якому разі він матиме якісь поступки від США, у будь-якому разі ціна на нафту зросте, у будь-якому разі він використав цю ситуацію для якихось ідеологічних своїх речей. З усіх боків він діє дуже грамотно", – підсумував Сейсембаєв.
Контекст:
Сейсембаєв займається інвестиційним бізнесом. У рейтингу 50 найвпливовіших бізнесменів Казахстану, який склала 2020 року місцева редакція Forbes, він посідає 21-ше місце.