Щоб вакцинувати проти коронавірусу достатню кількість українців, керівництву країни доведеться докласти неабияких зусиль – посол ЄС
У боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції дуже важливою є довіра до органів влади. Про це голова представництва Євросоюзу в Україні Матті Маасікас заявив 8 лютого на всеукраїнському форумі "Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Один із найважливіших висновків, яких можна дійти в цій ситуації, – це важливість довіри в такій боротьбі. Зрозуміло сьогодні, що у країн із найвищим рівнем довіри до уряду було краще реагування на пандемію. По-перше, ідеться про довіру до системи охорони здоров'я. По-друге, це довіра до політичних інститутів і ЗМІ. І третє – це довіра до міжнародної солідарності та підтримки", – сказав він.
Посол ЄС, зокрема, висловив думку, що "пандемія зблизила Європейський союз і Україну".
Водночас він охарактеризував Україну як країну з "дуже низьким рівнем вакцинації протягом останніх років".
"Це також є індикатором нестачі довіри. Тобто для того, щоб вакцинувати достатню кількість людей у вашій країні, безумовно, доведеться попрацювати і докласти неабияких зусиль керівникам країни", – пояснив Маасікас.
Говорячи про Україну, він розповів, як у 1950-ті роки музикант Елвіс Преслі вакцинувався проти поліомієліту, після чого популярність вакцини зросла.
Згідно з національним планом, 50% населення України (20 млн) хочуть охопити вакцинацією протягом 2021–2022 років. 29 січня план схвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На першому етапі планують прищепити 367,5 тис. осіб.
Україна в межах глобальної ініціативи COVAX розраховує на безоплатне постачання 16 млн доз вакцини, повідомляли в Міністерстві охорони здоров'я. Окремо відомство планує вакцини закупити.
У лютому Україні виділять приблизно 1 млн доз препарату проти COVID-19 індійського виробництва, заявляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
8 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив про готовність вакцинуватися особисто, щоб довести співвітчизникам, що це важливо і безпечно.
У світі станом на 8 лютого, за даними Bloomberg, зробили понад 131 млн щеплень проти коронавірусу, вакцинація стартувала у 73 країнах.