Шмигаль назвав умови, за яких кадрові зміни в Кабміні "можливі й нагальні"
"Ніхто не тримається за посади. Кадрові зміни можливі, і це нагально завжди, коли необхідно десь посилити, десь змінити стратегію міністерства. Залежно від ситуації: криза, розвиток, підтримка чогось – тоді відбуваються кадрові зміни", – сказав він.
Він нагадав, що міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський написав заяву за власним бажанням, її розглядатиме парламент.
"Щодо інших кадрових змін – давайте дочекаємося рішення фракції, яка розгляне [питання] і прийме рішення щодо окремих міністрів. Більше чи менше – будемо дивитися, будемо вести діалог із фракцією", – сказав Шмигаль.
Контекст:
Уряд Дениса Шмигаля розпочав роботу в березні 2020 року.
6 вересня 2021 року видання "Телеграф" із посиланням на свої джерела повідомило, що кілька українських міністрів можуть покинути свої посади. Зокрема, обговорюють відставку міністра оборони Андрія Тарана, міністерки соціальної політики Марини Лазебної, віцепрем'єр-міністра – міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, а також міністра юстиції Дениса Малюськи.
У день подання заяви про відставку колишнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова 13 липня ЗМІ повідомили, що звільнення загрожує й іншим членам Кабміну. Називали імена Тарана, Малюськи, Абрамовського, а також міністра культури Олександра Ткаченка.
Шмигаль 14 вересня заявив, що він не має претензій до членів Кабміну. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія 8 жовтня сказав, що кадрові зміни в Кабміні можуть стосуватися трьох-п'яти осіб.
Абрамовський 15 жовтня повідомив, що написав заяву про відставку.
Після цього Арахамія сказав ЗМІ, що Зеленський визначився із кандидатурою на посаду глави Міноборони на випадок відставки Тарана, але не назвав імені претендента. ЗМІ пишуть, що це віцепрем'єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. За даними журналістів, посаду глави Мінреінтеграції може обійняти нардепка Ірина Верещук, яка заявляла про амбіції очолити Міноборони.