Штепа хоче, щоб на її захист допитали Яценюка і Порошенка
Колишня мерка Слов'янська Донецької області Неля Штепа, яка фігурує у справі про сепаратизм і створення терористичної групи, заявила клопотання щодо виклику в суд 50 свідків захисту, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Зокрема, вона хоче, щоб на суді виступили ексголова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута, колишній виконувач обов'язків глави Адміністрації Президента Сергій Пашинський, ексголова Служби безпеки України Валентин Наливайченко, експрем'єр-міністр Арсеній Яценюк і п'ятий президент України Петро Порошенко.
Орджонікідзевський райсуд Харкова, де розглядають справу Штепи, дозволив допустити до допиту на судовому засіданні всіх свідків, заявлених як обвинуваченням, так і захистом.
"Водночас нагадую: якщо свідок із якихось причин не може прибути, ви не позбавлені можливості заявити клопотання про відеоконференцію. Якщо свідок не може прибути або ви не можете його доправити, ви можете відмовитися в будь-який момент від допиту цього свідка", – сказала суддя Олена Глибко.
На засіданні у вівторок, 9 лютого, прокурор оголосив обвинувальний акт, згідно з яким 2014 року Штепа, будучи меркою Слов'янська, діяла в інтересах терористичної організації, метою якої було повалення державного ладу і порушення територіальної цілісності України.
Також їй інкримінують організацію "референдуму" про федералізацію Донбасу і непротидію захопленню адміністративних будівель.
Штепа була меркою Слов'янська у 2010–2014 роках. Її затримали 11 липня 2014 року й оголосили підозру за статтями "зазіхання на територіальну цілісність України" і "створення терористичної групи чи організації" за дії під час захоплення Слов'янська бойовиками Ігоря Гіркіна (Стрєлкова). Штепа спочатку підтримала сепаратистів, але пізніше заявила, що не співпрацювала з ними, а намагалася звільнити заручників, яких утримували в захоплених адміністративних будівлях.
20 вересня 2017 року суд Харкова випустив Штепу із СІЗО під цілодобовий домашній арешт у Слов'янську. 21 вересня стало відомо, що на неї наділи електронний браслет.
Із січня 2018 року, після закінчення строку домашнього арешту, на неї не поширювався жоден запобіжний захід. 20 січня 2021 року її відправили під нічний домашній арешт.
Справою Штепи займалися Жовтневий, Червонозаводський, Комінтернівський і Ленінський райсуди Харкова. Судді брали самовідводи. 6 березня 2018 року Апеляційний суд Харківської області передав справу Штепи в Орджонікідзевський райсуд Харкова, де її розглядають досі.