Шушкевич про інавгурацію Лукашенка: Збори братви, де призначили пахана – злочинного президента, якого президентом не обрали G

Шушкевич: Лукашенко склав присягу на таємних зборах у злочинному світі
Фото з особистого архіву Станіслава Шушкевича

Олександр Лукашенко керує Білоруссю методами, які практикують у світі організованої злочинності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич.

Олександр Лукашенко встановлює свою владу в Білорусі злочинними методами, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" колишній голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич.

"Лукашенко продовжує керувати державою методами організованої злочинності. Сьогодні заблокували всі в'їзди до Мінська і він склав присягу на таємних зборах. Так обирають пахана, коли нишком збираються певні люди. І ці методи у нас практикують. Зараз Лукашенко такими самими методами встановлює свою владу. Оскільки протести були б неминучими, він не захотів робити нормальної інавгурації", – зазначив співрозмовник.

Він підкреслив, що такі дії Лукашенка стали можливими, оскільки його захищає російський президент Володимир Путін.

"Це не додає йому легітимності. Але на боці Лукашенка – Путін і Кремль. Тому йому начхати на норми міжнародного права. Білорусі навіть зелених чоловічків не треба. Тут вистачає проросійськи налаштованих керівників, яких Лукашенко сам призначив. Тепер вони його захищають, проводять збори братви і призначають пахана, злочинного президента, якого президентом не обрали. Йому дали кредит на утримання бандитської армії, яка безжально б'є протестувальників. Світ ухвалює резолюції, а їм начхати. Росія уже у свій табір відокремилася. Її теж усі засуджують, але і їй начхати, тому що її населення звикло терпіти поганий рівень життя. У Білорусі встановився антидемократичний тоталітарний режим на чолі з тупим малоосвіченим лідером, який ні про що не дбає, крім власної влади, і беззастережно підкоряється Путіну", – сказав Шушкевич.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали більше ніж 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз не вважає Лукашенка законним президентом Білорусі. Європарламент відкинув офіційні результати виборів у Білорусі, оскільки їх провели "із грубим порушенням усіх міжнародно визнаних стандартів", засудив застосування насильства проти демонстрантів і закликав ЄС невідкладно ввести санкції проти відповідальних за фальсифікацію результатів виборів, зокрема проти Лукашенка.

23 вересня у Палаці незалежності в Мінську відбулася церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували

Низка держав, зокрема Німеччина, Латвія, Литва, Польща, Данія та Чехія, не визнали інавгурації ЛукашенкаМіністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що відомство проведе консультації, щоб визначити політичний статус Лукашенка.