Сійярто виступив на тлі карти "Великої Угорщини". У Румунії це назвали "огидним і обурливим"

Сійярто виступав на заході, присвяченому безпеці
Фото: Szijjártó Péter / Facebook
Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто на заході керівної партії "Фідес" виступав поруч із банером, на якому було намальовано мапу так званої Великої Угорщини. Про це 20 квітня повідомляє "Європейська правда".

Видання зазначає, що захід мав назву "Мир і безпека", а карту, на якій угорськими вказано частини нинішніх Словаччини, Румунії, Хорватії, Сербії та України, було розміщено на головному банері.

Появу карти прокоментував у Twitter депутат Європарламенту від Румунії Влад Георге.

"Угорщина – країна – член ЄС – підриває суверенітет Румунії, іншої країни – члена ЄС. [...] Це огидно й обурливо", – написав політик.

Угорські топполітики вже потрапляли у скандали, пов'язані з картою "Великої Угорщини". Зокрема, восени 2022 року шарф із такою картою був на прем'єр-міністрі Угорщини Вікторові Орбані під час його зустрічі з угорським футболістом Балажем Джуджаком.

Цей жест викликав хвилю критики, румунський євродепутат Алін Мітуца нагадав про висловлювання Орбана про "незмішану угорську расу" і висловив думку, що прем'єра Угорщини мають притягнути до відповідальності за такі дії.

Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали в МЗС України і висунули вимогу, щоб він попросив вибачення за дії Орбана, який надів шарф із картою "Великої Угорщини".

Орбан після критики у Facebook заявив, що "футбол – це не політика". "Давайте не бачити те, чого немає. Збірна Угорщини – команда всіх угорців, хай де вони живуть", – написав він і супроводив пост прапорами Угорщини.

Контекст:

Термін "Велика Угорщина" використовують для позначення територій, що входили до складу Королівства Угорщина і які Будапешт втратив за Тріанонським договором, підписаним 1920 року між Угорщиною як однією з країн, що програли Першу світову війну, та країнами-переможцями, пише "Главком".

Як зазначає "Укрінформ", це широке загальне поняття, пов'язане з угорським ревізіонізмом. Його мета – відновити кордони, які мало Королівство Угорщина до Першої світової війни, або принаймні повернути контроль над угорськими населеними пунктами в сусідніх з Угорщиною країнах.