Сійярто виступив на тлі карти "Великої Угорщини". У Румунії це назвали "огидним і обурливим"
Видання зазначає, що захід мав назву "Мир і безпека", а карту, на якій угорськими вказано частини нинішніх Словаччини, Румунії, Хорватії, Сербії та України, було розміщено на головному банері.
Появу карти прокоментував у Twitter депутат Європарламенту від Румунії Влад Георге.
"Угорщина – країна – член ЄС – підриває суверенітет Румунії, іншої країни – члена ЄС. [...] Це огидно й обурливо", – написав політик.
Угорські топполітики вже потрапляли у скандали, пов'язані з картою "Великої Угорщини". Зокрема, восени 2022 року шарф із такою картою був на прем'єр-міністрі Угорщини Вікторові Орбані під час його зустрічі з угорським футболістом Балажем Джуджаком.
Цей жест викликав хвилю критики, румунський євродепутат Алін Мітуца нагадав про висловлювання Орбана про "незмішану угорську расу" і висловив думку, що прем'єра Угорщини мають притягнути до відповідальності за такі дії.
Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто викликали в МЗС України і висунули вимогу, щоб він попросив вибачення за дії Орбана, який надів шарф із картою "Великої Угорщини".
Орбан після критики у Facebook заявив, що "футбол – це не політика". "Давайте не бачити те, чого немає. Збірна Угорщини – команда всіх угорців, хай де вони живуть", – написав він і супроводив пост прапорами Угорщини.
Контекст:
Термін "Велика Угорщина" використовують для позначення територій, що входили до складу Королівства Угорщина і які Будапешт втратив за Тріанонським договором, підписаним 1920 року між Угорщиною як однією з країн, що програли Першу світову війну, та країнами-переможцями, пише "Главком".
Як зазначає "Укрінформ", це широке загальне поняття, пов'язане з угорським ревізіонізмом. Його мета – відновити кордони, які мало Королівство Угорщина до Першої світової війни, або принаймні повернути контроль над угорськими населеними пунктами в сусідніх з Угорщиною країнах.