"Не існує приблизно 100 років". МЗС Австрії висміяло Орбана за шарф із мапою "Великої Угорщини"
"Швидкий погляд на історичні мапи в міністерстві закордонних справ підтвердив початкові припущення про те, що Транслейтанія (найменування земель угорської корони у складі колишньої Австро-Угорщини. – "ГОРДОН") не існує приблизно 100 років. Ми проінформуємо наших угорських сусідів про цей розвиток подій за першої ж нагоди", – цитує агентство коментар пресслужби австрійського МЗС.
Зазначено, що інші австрійські політики не так спокійно сприйняли вчинок Орбана. У Партії зелених заявили, що під час агресивної війни Росії проти України це було "провокаційно і неприйнятно". Керівна Австрійська народна партія вимагає негайних вибачень від Орбана і посла Угорщини в Австрії Андора Надя.
В опозиційній Соціал-демократичній партії вимагають, щоб МЗС викликало посла Угорщини.
"Цей історичний ревізіонізм нестерпний", – сказав представник політсили Йорг Лайхтфрід.
Шарф із мапою Угорщини, де частину території України та інших сусідніх з Угорщиною країн показано як угорську територію (ідеться про так звану Велику Угорщину), був на Орбані під час його зустрічі з угорським футболістом Балажем Джуджаком.
Цей жест спричинив хвилю критики, румунський євродепутат Алін Мітуца нагадав про висловлювання Орбана щодо "незмішаної угорської раси" і висловив думку, що прем'єра Угорщини потрібно притягнути до відповідальності за такі дії.
Посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто 22 листопада викликали в Міністерство закордонних справ України, йому повідомили, що Київ чекає на вибачення за дії Орбана, який надів шарф із мапою "Великої Угорщини".
Орбан після критики у Facebook заявив, що "футбол – це не політика". "Давайте не бачити те, чого немає. Збірна Угорщини – команда всіх угорців, хай де вони живуть", – написав він і супроводив пост прапорами Угорщини.
Контекст:
Термін "Велика Угорщина" використовують для позначення територій, що входили до складу Королівства Угорщина і які Будапешт втратив за Тріанонським договором, підписаним між Угорщиною як однією з країн, що програли війну, та країнами-переможцями, пише "Главком".
Як зазначає "Укрінформ", це широке загальне поняття, пов'язане з угорським ревізіонізмом. Його мета – відновити кордони, які були в Королівства Угорщина до Першої світової війни, або принаймні повернути контроль над угорськими населеними пунктами в сусідніх з Угорщиною країнах.