Сіярто заявив, що Угорщина не сприятиме проведенню засідання Україна – НАТО
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зазначив, що позиція Угорщини не змінилася і Будапешт не буде підтримувати інтеграційні процеси в Україні, поки там "порушують європейські та міжнародні права".
Угорщина не сприятиме проведенню засідання Україна – НАТО на рівні міністрів оборони. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто після зустрічі з головою Товариства угорської культури в Закарпатті та народним депутатом України Василем Брензовичем, повідомляє 19 січня "Радіо Свобода".
Сіярто зазначив, що позиція Угорщини не змінилася і Будапешт не буде підтримувати інтеграційні процеси в Україні, поки там "порушують європейські та міжнародні права".
Міністр додав, що Угорщина готова домовлятися з Києвом щодо ухваленого Верховною Радою закону про освіту, але тільки якщо це буде збігатися з "інтересами і бажанням угорської меншини".
Після ухвалення 5 вересня 2017 року у другому читанні та в цілому українського закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Румунія, Угорщина, Польща і низка інших країн висловили занепокоєння про майбутнє національних меншин в Україні. У МЗС Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС.
Закон "Про освіту" передали на експертизу у Венеціанську комісію, яка сформулювала висновки 8 грудня.
Києву запропонували внести зміни у 7-му статтю – щодо недискримінації навчання недержавними мовами, що не є офіційними у Європейському союзі. Зокрема, ішлося про викладання в середній школі російською мовою.
Комісія не наполягає на зміненні статті закону, але рекомендує Україні вжити заходів щодо недопущення дискримінації мов національних меншин.
У ЄС заявили, що Київ повинен урахувати рекомендації Венеціанської комісії щодо закону "Про освіту".
26 вересня 2017 року в міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
27 жовтня Сіярто заявив, що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року у Брюсселі. Представник НАТО повідомив УНІАН, що засідання не планували на грудень.
У грудні угорське видання Magyar Nemzet повідомило, що 11 із 29 членів НАТО висловили протест через блокування Угорщиною євроатлантичної інтеграції України.