Сіярто закликав Україну припинити "фейкову пропаганду"
Політика Будапешта щодо угорської меншини на Закарпатті та мовної статті в українському законі "Про освіту" не продиктована третьою стороною, заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто.
Глава міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав Україну "припинити фейкову пропаганду" про вплив третьої сторони на угорську політику щодо Києва. Про це він заявив у кулуарах зустрічі глав МЗС країн НАТО в Брюсселі 27 квітня, повідомляє "Європейська правда".
"Я маю відкинути пропаганду української держави, їхні заяви про те, що наша політика продиктована кимось іншим. Я кажу цьому ні", – сказав Сіярто.
За його словами, Україна порушує права угорської національної меншини і міжнародне право.
"Ми маємо 150 тис. угорців у Закарпатті, і ми завжди будемо стояти на їхньому боці, і зараз український уряд порушує їхні права і свої міжнародні зобов'язання", – додав глава угорського МЗС.
Він також назвав закон України "Про освіту" та його статтю про мову навчання "ножем у спину" Угорщини.
"Я відкидаю, категорично відкидаю те, що наші дії диктує третя сторона. Я закликаю наших українських друзів припинити фейкову пропаганду", – заявив Сіярто.
27 квітня у штаб-квартирі НАТО проходить засідання Альянсу на рівні глав МЗС союзників. Українська сторона планувала провести в межах зустрічі засідання комісії Україна – НАТО. Ініціативу України підтримали всі союзники, зокрема міжнародний секретаріат Альянсу. Угорщина її ветувала. До цього Будапешт ще двічі блокував проведення засідання комісії на міністерському рівні.
Відносини України й Угорщини погіршилися після ухваленого 5 вересня 2017 року у другому читанні і в цілому закону "Про освіту", який розширив використання української мови в навчанні, Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.
26 вересня у міністерстві закордонних справ Угорщини попередили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".
27 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив,що Будапешт виступив проти засідання комісії 6 грудня 2017 року в Брюсселі.
За словами українського віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, у НАТО стурбовані поведінкою Угорщини через український закон "Про освіту".
7 лютого 2018 року заступник глави Міністерства закордонних справ України Василь Боднар після зустрічі в Ужгороді із заступником міністра зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Левенте Модьором повідомив, що Київ і Будапешт узгодили основні позиції щодо врегулювання мовного питання.
8 лютого у МЗС Угорщини спростували інформацію про досягнення домовленостей з Україною щодо мовних норм закону "Про освіту".