Сійярто – Зеленському: Угорщину не цікавить, що думають у Москві про вступ України до ЄС
Угорщина не підтримає вступу України до Євросоюзу. Про це 5 вересня у Facebook заявив глава угорського МЗС Петер Сійярто.
Сійярто відреагував на слова глави Української держави Володимира Зеленського, який 5 вересня висловив здивування позицією Будапешта, зазначивши, що вже навіть нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир "Путін не заперечує" щодо членства України в ЄС.
"Президент Зеленський знову виходив із власного погляду. На відміну від нього, нашу позицію не визначають з-за кордону. Нас не цікавить, що думають у Москві щодо вступу України до ЄС", – написав угорський міністр.
За словами Сійярто, Угорщину "цікавить, що думають угорці", й "вони висловили свою думку".
"Вони не хочуть, щоб Україна стала членом ЄС! Вони не хочуть, щоб українці знищили наших фермерів, наш ринок праці й нашу безпеку!" – наголосив глава МЗС Угорщини.
Контекст:
У червні 2023 року Україна разом із Молдовою набула статусу кандидата на членство в ЄС. 25 червня 2024 року Європейський союз офіційно розпочав переговори з Молдовою й Україною щодо вступу до ЄС.
26 червня 2025 року в уряді Угорщини оголосили остаточні результати "референдуму" щодо вступу України до Євросоюзу й заявили, що проти висловилося 95% тих, хто голосував. За словами прем'єра країни Віктора Орбана, так Угорщина нібито зупинила вступ України до ЄС. Орбан також заявляв, що вступ України до ЄС "втягне" Європу у прямий конфлікт і що на це нібито ніхто не погодиться.