Ситник припустив відсторонення працівників НАБУ, прізвища яких звучали в розслідуванні "Наших грошей"

Ситник стверджує, що довідок про фіктивність підприємств НАБУ не видавало
Фото: The National Anti-Corruption Bureau of Ukraine / Flickr

НАБУ проводить службове розслідування, щоб "зняти спекуляції", які виникли після виходу журналістських матеріалів про корупційні схеми в оборонному секторі. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник припустив відсторонення від посад співробітників, чиї прізвища звучали в журналістському розслідуванні про зловживання в оборонному секторі країни. Про це він заявив 13 березня на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради про розслідування розкрадань у Збройних силах України, яке транслювало "Громадське".

"Іде службове розслідування. Не виключаю відсторонення окремих працівників", – сказав Ситник, відповідаючи на запитання, чи вивчає НАБУ документи за підписом заступника директора бюро Гізо Углави, у яких було згадано компанію "Оптимумспецдеталь".

"Усе розпочиналося з того, що нібито хтось видає якісь довідки про фіктивність чи нефіктивність підприємства. Насправді все не так. Зміст цих листів свідчить про те, що ніхто ніяких довідок не видає", – стверджує він.

За словами директора НАБУ, "питанням честі" його відомства є "зняти спекуляції".

У заключній частині розслідування програми "Наші гроші", яка вийшла 11 березня, ішлося, що НАБУ за посередництва свого позаштатного агента Євгена Шевченка викреслило фірму "Оптимумспецдеталь" із переліку фіктивних, що дало їй змогу продовжити співпрацю з держконцерном "Укроборонпром", зокрема, продати танкові приціли на Харківський бронетанковий завод за значно завищеною ціною. У листі НАБУ, який показали журналісти, стоїть підпис Углави.

Рада громадського контролю при НАБУ 12 березня закликала Ситника відсторонити від виконання посадових обов'язків Углаву, а також заступника керівника третього відділу I підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка і детектива цього самого відділу Дмитра Литвиненка, яких було згадано в матеріалах "Наших грошей".