Ситник: НАБУ наполягатиме, щоб підозру Охендовському було остаточно оголошено
Детективи Національного антикорупційного бюро України зібрали достатньо доказів, щоб передати до суду справу проти голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського, заявив директор НАБУ Артем Ситник.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) буде наполягати на оголошенні остаточної підозри голові Центральної виборчої комісії України Михайлу Охендовському, сказав директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю "РБК-Україна".
"Незважаючи на те, що, на нашу думку, ми зібрали достатньо доказів для того, щоб цю справу скерувати до суду, в антикорупційної прокуратури була інша думка. Хоча на той момент почеркознавча експертиза вже засвідчила достовірність підпису Охендовського, і ми бачили, що того ж дня, коли зроблено запис про виплату йому коштів у так званій амбарній книзі, на його картку приходили кошти. Детективи були готові закінчувати цю справу. Але без прокурора детектив це зробити не може, проте думка прокуратури була інша", – розповів Ситник.
Він нагадав, що розслідування було відновлено, оскільки суд скасував рішення про його припинення.
"Тому ми будемо наполягати на тому, щоб підозра була остаточно оголошена і щоб ця справа пішла до суду. Підозрюваного наразі від посади не відсторонено: на жаль, є дуже багато таких посад у державі, коли дуже важко напрацювати механізм відсторонення", – підкреслив директор НАБУ.
У жовтні 2016 року глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький говорив, що правоохоронці перевіряють чотири факти можливого отримання головою ЦВК коштів із "чорної каси" Партії регіонів.
13 грудня Охендовському вручили офіційну підозру. НАБУ інкримінує йому отримання більш ніж 1,2 млн грн хабарів.
9 червня 2017 року в НАБУ запевнили, що докази, зібрані детективами, є достатніми для повідомлення Охендовського про підозру в остаточній редакції та подальшого передання обвинувального акта до суду.
У липні Ситник повідомив, що розслідування припинили. Солом'янський районний суд Києва 3 квітня 2018 року скасував це рішення Холодницького.
Першим про "чорну бухгалтерію" регіоналів 28 травня 2016 року заявив колишній заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак. Він повідомив, що передав у НАБУ масив документів, які свідчать, за його словами, про систему підкупів і фальсифікацій, які супроводжували прихід до влади Віктора Януковича та його оточення.
31 травня частину цих документів опублікували народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко та головний редактор "Української правди" Севгіль Мусаєва-Боровик.