Ситуація на Донбасі, боротьба з корупцією та візит Байдена в Україну. Зеленський розповів, про що говорив із президентом США
Президент України Володимир Зеленський і президент США Джо Байден під час телефонної розмови 2 квітня обговорили ситуацію на Донбасі та боротьбу з корупцією в Україні. Про це Зеленський розповів у відеозверненні, яке транслював канал "Україна 24".
"Ми детально обговорили ситуацію на Донбасі. Президент Байден запевнив мене, що Україна ніколи не залишиться наодинці проти агресії Росії. Згадавши події 6 січня у США, президент Байден відзначив, як важливо США та Україні сьогодні захищати демократію в наших державах, особливо коли загрозу їй становить значна кількість олігархів, які зацікавлені в дестабілізації та послабленні державних інститутів. Було відзначено та підтримано втілення і продовження реформ в Україні, зокрема антикорупційної, судової та реформи Конституційного Суду. За словами президента Байдена, у питаннях боротьби з корупцією США і Україна – "брати по зброї", – сказав він.
Також, за словами Зеленського, він говорив із Байденом про участь США у "Кримській платформі" і "майбутній візит президента Байдена в Україну".
Перша розмова президентів України та США відбулася 2 квітня. За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, вона тривала приблизно 50 хвилин. У Білому домі заявили, що Байден "підтвердив непохитну підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед обличчям агресії Росії, яка триває на Донбасі й у Криму". Також співрозмовники обговорили реформи в Україні та боротьбу з пандемією коронавірусу.
Зеленський після розмови заявив, що Україна і США "стоять пліч-о-пліч" для захисту своїх демократій.
Байден вступив на посаду президента США 20 січня. Його адміністрація послідовно підтримує Україну. Байден після інавгурації неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема в розмові з президентом РФ Володимиром Путіним, на Мюнхенській конференції й у День спротиву окупації Криму.
Послідовно підтримує Україну і держсекретар США Ентоні Блінкен. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба став одним із перших, із ким він провів переговори після вступу на посаду.