"Слуга народу" заслухала доповідь віцепрезидента "Енергоатому". Він може стати новим главою Міненерго
"Планується збір підписних листів для проведення позачергового засідання Верховної Ради, де він виступить перед народними обранцями, а питання про його призначення винесуть на голосування в залі", – ідеться в релізі.
За даними "Інтерфакс-Україна", зустріч Галущенка з парламентаріями тривала приблизно годину.
"Було приблизно 20 питань, що стосуються всіх сфер паливно-енергетичного комплексу. Депутати серйозно підготувалися. Загалом усе пройшло конструктивно. Як мені здалося, негативу не було", – розповіло джерело агентства.
Кабмін призначив Галущенка віцепрезидентом "Енергоатому" 6 травня 2020 року. Він юрист із багаторічним стажем роботи в державному і приватному секторах, доцент кафедри міжнародного приватного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працював у прокуратурі, Міністерстві закордонних справ України, ідеться на сайті підприємства.
LB.ua писало 17 квітня, посилаючись на джерела у Верховній Раді й уряді, що кандидатуру Галущенка на посаду міністра "обговорюють". Призначити його на цей пост нібито запропонував т.в.о. президента "Енергоатому" Петро Котін.
Зараз Міненерго тимчасово очолює колишній топменеджер НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко.
7 квітня ЗМІ повідомили, що він написав заяву про звільнення, але Вітренко спростував цю інформацію.
За даними LB.ua, рішення про звільнення Вітренка можуть ухвалити лише після визначення альтернативного кандидата на посаду глави відомства. Співрозмовники видання розповіли, що на Банковій розчаровані Вітренком, протягом трьох місяців "він так і не розв'язав жодної проблеми в галузі", а своїми ініціативами навіть ускладнив відносини з Міжнародним валютним фондом (щодо обмеження ціни газу в лютому та березні). Також Вітренко нібито не зміг знайти спільну мову з главою уряду Денисом Шмигалем.
Контекст:
Вітренко у 2018–2020 роках був виконавчим директором "Нафтогазу". Брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України у спорах із "Газпромом" про закупівлю та транзит російського газу. Він завершив роботу в компанії в липні 2020-го.
21 грудня Кабмін призначив його т.в.о. міністра енергетики. Двічі Верховна Рада намагалася призначити його на посаду першого віцепрем'єр-міністра – міністра енергетики України, але провалювала голосування.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 13 лютого заявив, що кандидатуру Вітренка можуть утретє винести на голосування в Раду, але поки цього не зробили.