Соціолог назвав причини падіння рейтингу Зеленського

Зеленський (на фото) розпочав боротьбу з олігархами, не маючи на це потрібних медійних ресурсів, зазначив Паніотто
Фото: president.gov.ua
Однією з причин падіння рейтингу президента Володимира Зеленського стало відокремлення від його команди колишнього спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Про це в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 9 лютого, сказав директор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто.

"На мою думку, дуже суттєво на рейтинги президента вплинуло відокремлення Разумкова і протистояння, закон проти олігархів. Мені здається, що Зеленський почав боротьбу з олігархами, не маючи на це потрібних медійних ресурсів", – наголосив соціолог.

Згідно з результатами опитування КМІС, проведеного 20–21 січня, Зеленського готові підтримати 23,5% українців, які мають намір голосувати та визначилися з вибором (17,4% серед усіх респондентів). У другий тур із ним вийшов би п'ятий президент України, нардеп від "Європейської солідарності" Петро Порошенко, який має 20,9% (15,5%).

Порівняно з груднем 2021 року рейтинг Зеленського впав на 2,7 відсоткового пункту (в.п.). Водночас зросла підтримка Порошенка – на 4,2 в.п.

"Можливо, були ще якісь причини – загроза вторгнення [РФ в Україну]. І може, для якоїсь частини українців Порошенко виглядає як людина, що більш спроможна створювати супротив. Але, найімовірніше, остання справа [про держзраду] тільки підвищила рейтинг Порошенка, натомість Зеленському – не підвищила чи навіть знизила", – підкреслив Паніотто.

Контекст:

Зеленського обрали президентом 21 квітня 2019 року, він обійняв посаду 20 травня. У другому турі виборів за Зеленського віддало голоси 73,22% виборців, за його суперника Порошенка – 24,45%.

До політичної кар'єри Зеленський був ведучим, актором та художнім керівником студії "Квартал 95".

Наступні вибори президента мають відбутися в Україні 2024 року.