Спікер парламенту Грузії: На жодній зустрічі в Києві не було розмови про екстрадицію Саакашвілі
Питання екстрадиції з України колишнього глави грузинської держави, лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі є неактуальним, заявив голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе.
Голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив 18 січня журналістам, що на зустрічах із представниками української влади в межах його візиту в Україну не обговорювали питання екстрадиції колишнього глави грузинської держави, лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"На жодній зустрічі в нас не було розмови щодо цього питання. Для нас це питання з політичної точки зору неактуальне. Це питання мають розв′язувати у правовому полі. З огляду на це, не думаю, що це має бути предметом обговорення на наших зустрічах", – зазначив Кобахідзе.
Він повідомив, що сьогодні поспілкувався з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
Кобахідзе приїхав до Києва 17 січня і пробуде до 19 січня. Планують, що він зустрінеться з президентом України Петром Порошенком, спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм і міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.
Грузія вимагає видавання Саакашвілі, Тбілісі вже надсилало до Києва кілька офіційних запитів стосовно цього. За словами міністра юстиції країни Теї Цулукіані, Україна відмовила в екстрадиції Саакашвілі у 2014-му і 2015 роках.
У травні 2015 року політик набув українського громадянства. У липні 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, президент України Петро Порошенко видав указ про втрату ним громадянства на підставі неправдивих даних, поданих у Держміграційну службу України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього у Грузії відкрито кримінальні провадження.
11 вересня 2017 року адвокат Саакашвілі звернувся в Державну міграційну службу з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. Під час розгляду прохання про додатковий захист екстрадиція Саакашвілі була неможливою, заявляв генпрокурор Юрій Луценко.
3 січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив у задоволенні позову Саакашвілі до Державної міграційної служби, у якому політик просив визнати незаконною бездіяльність ДМС через його скаргу стосовно оформлення документів для врегулювання питання про визнання його біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту.
У Генеральній прокуратурі України 12 січня 2017 року відбулася зустріч Луценка із заступником генерального прокурора Грузії Георгієм Гогадзе, на якій сторони обговорили питання екстрадиції, повідомили у прес-службі ГПУ.