Справа Злочевського. Офіс генпрокурора України відповів на заяву НАБУ про тиск
Офіс генпрокурора України запропонував керівництву НАБУ перейти від спілкування в інтернеті до живої дискусії, а також "припинити поширювати неправдиву інформацію і ділитися службовими даними зі сторонніми особами". Таку заяву ОГП опублікував 31 грудня в Telegram.
Офіс генпрокурора назвав заяви співробітників НАБУ про "безпрецедентний опір із боку окремих осіб ОГП і Печерського районного суду міста Києва" у справі ексміністра екології та природних ресурсів непрофесійної риторикою. У заяві не називали імені чиновника, проте, з огляду на деталі справи, ідеться про Миколу Злочевського.
"Сьогодні у ЗМІ з'явилася новина про те, що Офіс генпрокурора намагається захистити ексміністра екології часів [президента України Віктора] Януковича. Хочемо застерегти авторів цієї фантастичної замітки: введення суспільства в оману і свідомо спланована фальсифікація фактів не робить честі офіцерам правоохоронних органів України. Професіонал своєї справи доводить свою придатність вчинками, а не написанням недостовірних повідомлень", – зазначили в повідомленні.
У заяві йдеться, що станом на 31 грудня ні генпрокурорка Ірина Венедіктова, ні хто-небудь із керівництва Офісу генпрокурора не ухвалювали рішення про зміну підслідності у кримінальному провадженні у справі ексміністра.
Ексміністра підозрюють у тому, що він у змові з топчиновниками податкових органів улітку 2020 року організував підкуп керівників НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, щоб ті закрили кримінальне провадження щодо нього. Правоохоронці викрили Злочевського, а у грудні цього року завершили розслідування. У НАБУ вважають, що одержаних доказів досить для передання справи в суд, зараз із матеріалами працює сторона захисту.
12 червня детективи Національного антикорупційного бюро задокументували факт передання неправомірної вигоди керівникам САП і НАБУ. $6 млн, які було призначено на рекордний в історії України хабар, вилучили.
У цій справі, окрім Злочевського, фігурує ще троє людей: перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби в Києві Микола Ільяшенко, колишня начальниця департаменту Державної фіскальної служби Олена Мазурова та Андрій Кіча, якого ще 12 червня було вказано на сайті фірми Злочевського Burisma як директора із правових питань. Усі троє, за даними слідства, є довіреними особами Злочевського.
За інформацією "Цензор.НЕТ", гроші мали стати "вдячністю" за закриття справи про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Національного банку, виданого ПАТ "Реал Банк". Видання з'ясувало, що посередник – таємний агент НАБУ Євген Шевченко мав передати в САП і НАБУ $5 млн, а $1 млн Ільяшенко хотів залишити собі "за клопоти".
У Burisma Group заявили, що ні її президент Злочевський, ні інші співробітники компанії не мають жодного стосунку до цих подій.
1 липня Злочевського заочно повідомили про підозру в організації спроби підкупу керівництва антикорупційних органів.
Злочевський був міністром екології із грудня 2010 року до квітня 2012-го. За інформацією "Цензор.НЕТ", ексміністр зараз живе в Об'єднаних Арабських Еміратах.