ЗМІ навряд чи можуть знати реальні плани Трампа щодо України – радник Зеленського
Радник президента України Володимира Зеленського з комунікації Дмитро Литвин поставив під сумнів достовірність планів обраного президента США Дональда Трампа щодо припинення агресії Росії в Україні, про які 6 листопада написало The Wall Street Journal.
Він заявив журналістам 7 листопада, що джерела видання навряд чи могли повідомити реальну інформацію про наміри Трампа, пише "Інтерфакс-Україна". Литвин припустив, що на повідомлення у ЗМІ могла вплинути російська пропаганда.
"Загалом можна сказати, що справжні плани президентів навряд чи анонсуються в газетах. А російських вкидань у газетах завжди багато", – сказав радник Зеленського.
WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писало, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США й далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США.
Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні. Радники запропонували йому низку ідей, але новий американський лідер, який вступить на посаду наприкінці січня, ухвалить рішення самостійно після консультацій у найближчому колі.
Контекст:
Трамп неодноразово казав, що в разі обрання главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас він ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ і України.
10 вересня під час дебатів між кандидатами у президенти Трамп сказав, що "закінчити війну в Україні – на користь США". На думку кандидатки від демократів Камали Гарріс, Трамп просто планує "здатися".
Однак голова військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер припустив, що перемога Трампа на виборах президента навряд чи призведе до припинення американської допомоги Україні у війні з Росією. Бауер зазначив, що "політики, котрі беруть участь у виборах, кажуть речі, які не обов'язково стануть політикою їхнього уряду, якщо вони переможуть на виборах".