Стефанчук: Я друга після президента людина у країні
"А якщо говорити по суті, то мені все-таки здається, що, безумовно, перший – президент України, другий – голова парламенту, третій – глава Кабінету Міністрів. Оскільки це три основні фундаментальні гілки", – зазначає Стефанчук.
Далі, за його словами, розставляти чиновників у рейтингу значущості та впливовості складно.
"А далі вже все дуже спірне. Оскільки секретар РНБО – це все-таки людина, яка визначає функції органу – Ради національної безпеки і оборони, глава Офісу [президента] – це людина, яка визначає функції офісу – обслуговчого, консультативного органу при президенті", – додав він.
На його думку, ідеальна модель – це правильний розподіл на три фундаментальні гілки влади: законодавчу, виконавчу та судову.
"А президент – це просто той, який стає гарантом прав та свобод громадянина й людини. І це важливо визначити. Триєдність влади... Мені здається, вони всі мають бути однаковими. Тому я визначив би це так", – резюмував він.
Стефанчук: Саме свобода слова гарантувала прихід до влади Зеленського. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Доктор юридичних наук, професор Руслан Стефанчук народився 1975 року в Тернополі. Закінчив Хмельницький інститут регіонального управління та права (спеціальність – "юрист") та Технологічний університет Поділля (спеціальність – "інженер-економіст"). У студентські роки грав у команді КВК "Три товстуни".
До 2019 року займався освітньою, науковою та адвокатською діяльністю. Працював у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова, Інституті законодавства Верховної Ради, Національній академії прокуратури та Вищій школі адвокатури.
Входив до команди Володимира Зеленського на президентських виборах 2019 року. У 2019 році його обрали народним депутатом за списком партії "Слуга народу" (№2 у списку), того ж року став першим віцеспікером та представником президента в парламенті.
У 2021 році він став головою Верховної Ради замість Дмитра Разумкова.