Стефанчук: На моє запрошення приїхати до Бучі та Ірпеня спікер парламенту Грузії заявив, що це "недоречно"
"Недоречно. Саме так схарактеризував моє запрошення відвідати Бучу та Ірпінь спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі. Він вважає неможливим їхати в Україну доти, доки "окремі представники українського уряду повністю не усвідомлять потужну підтримку", яку нам надає Грузія", – написав він.
Спікер Ради зазначив, що грузинський політик навів як приклад такої підтримки "голосування Грузії на користь України на міжнародних майданчиках типу ООН".
"Колего, Україна цінує будь-яку допомогу, яку отримує від інших країн у цей нелегкий час. Ми щодня просимо про посилення санкцій, надання військової, політичної та фінансової підтримки. Є країни, які допомагають нам за всіма напрямами. Є країни, які допомагають лише в одиничних питаннях", – пояснив Стефанчук.
За його словами, Україна цінує "щиру підтримку братнього грузинського народу".
"Ми знаємо, грузини завжди щирі, сміливі й відважні воїни, багато з яких сьогодні пліч-о-пліч стоять із нашими захисниками, захищаючи Україну від російської навали. Точно як багато українців у 2008 році стояли поруч із грузинами проти тієї ж РФ, яка зазіхнула на вашу незалежність, проковтнула шматок вашої території, вбивала ваших людей", – заявив Стефанчук.
Він підкреслив, що не йдеться про те, щоб "мірятися розмірами підтримки".
"Підтримка завжди має бути щирою. А кожен, хто надає таку підтримку, діє так, як дозволяють йому обставини, совість і відчуття обов'язку. Врешті-решт оцінку нам, політикам, завжди дадуть наші народи та історія. Єдине, що породжує в мене відчуття невимовної бентеги, так це питання: чи доречно називати "недоречним" запрошення приїхати до дружньої країни і подивитися її біду, розділити її горе, висловити слова підтримки? Мені здається, що друг має зробити це без запрошення", – вважає Стефанчук.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після звільнення Київської області від російських окупантів у населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками.
У звільнених населених пунктах поліція та рятувальники перевіряють і розміновують території. Вони і далі шукають загиблих – на вулицях, у підвалах, у братських могилах.
За час окупації Бучі російські військові вбили в місті орієнтовно 320 мирних жителів, повідомив 6 квітня мер Анатолій Федорук. За його словами, приблизно 90% убитих під час російської окупації цивільних загинули від кульових поранень.
У сусідньому Гостомелі зникло безвісти понад 400 людей. В Ірпені, за попередніми даними, загинуло орієнтовно 50 українських військових та 200–300 мешканців міста.
У Київській області жертвами російської армії стали понад 1200 людей, повідомила 10 квітня генпрокурорка України Ірина Венедіктова. За її словами, найгірша серед усіх населених пунктів регіону ситуація із загиблими мирними мешканцями в Бородянці. Глава гуманітарного напрямку Київської обладміністрації Олексій Кулеба говорив, що селища "практично немає".