Стефанчук відповів, чи зібрав "тривожну валізку" на випадок вторгнення РФ
Захід у YouTube транслював телеканал "Рада".
"Що стосується мене та моєї родини, я продовжую проживати там, де проживав, – на лівому березі [в Києві], в одному з високоповерхових будиночків. Я там і буду продовжувати проживати. Тому ми готуємося, як і всі громадяни України", – наголосив Стефанчук.
Журналістка перепитала у спікера парламенту, чи зібрав він "тривожну валізку".
"Що значить "тривожна валізка"? У нас як у юристів просто всі документи знаходяться разом. Усе. Тому що ми юристи, у нас завжди так, не тільки в цей період", – відповів голова Ради.
Міністр оборони Олексій Резніков переконаний, що українцям не потрібно панікувати й готувати "тривожні валізки". Він повідомив, що станом на 25 січня немає інформації, що Росія сформувала ударне угруповання для вторгнення в Україну. Однак це не означає, що такого не може статися в майбутньому, тому загроза зберігається, додав Резніков.
"Ні, не потрібно мати жодної "тривожної валізки". Максимум – тримайте необхідні речі, якщо ваша дитина десь упаде, синці наб'є – тоді купіть їй йоду. Ось так, і не більше того", – зазначив глава Міноборони.
Резніков заявив, що Збройні сили України "готові дати відсіч ворогові".
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.
Станом на 28 січня, за інформацією Міноборони України, у зоні 200 км від кордону країни зосереджено приблизно 112 тис. російських військових, з урахуванням флоту та авіації – приблизно 130 тис.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про швидку війну шкодять українській економіці.