Стефанчук відповів на запитання, чи має Разумков шанс стати президентом
Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук вважає, що саме від його попередника на посту спікера, народного депутата Дмитра Разумкова залежатиме, чи зможе той стати президентом України. Про це він заявив в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, яке зараз транслюють на YouTube-каналі журналістки, відповідаючи на поставлене запитання.
"Усе залежатиме від Дмитра Разумкова та від ситуації в країні", – сказав Стефанчук.
Він зазначив, що загалом відповідати на такі запитання йому не дуже коректно.
"Ви це розумієте... Тому що я його послідовник у плані управління парламентом. Тому я б відповів так, як я відповів: усе залежатиме від нього і від ситуації в країні, від якості ідей, які він пропонуватиме, від якості тих справ, які він реалізував та збирається реалізувати", – сказав голова парламенту.
Водночас він наголосив, що в Україні "можливо все".
"І дуже важливо зберегти цей стан можливостей", – зазначив Стефанчук.
Відповідаючи на запитання про стосунки з Разумковим, політик зазначив, що для нього дуже важливо розділяти особисте та професійне.
"Тому я не маю проблем у стосунках із Дмитром Олександровичем. 28 жовтня я його вітав із днем народження, 29-го він мене вітав... Я вважаю, що стосунки людські мають залишатися абсолютно нормальними. А якщо говорити про відносини професійні, тут підхід було визначено: фракція ["Слуга народу"] свою думку [щодо відставки Разумкова] визначила, і мала бути людина, яка замінить його на цій посаді", – сказав Стефанчук.
Контекст:
Разумков обіймав пост спікера Ради із 29 серпня 2019 року до 7 жовтня 2021 року. На цій посаді його замінив Стефанчук, який раніше був першим віцеспікером. Розумков у 2019 році був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов до Ради під першим номером її виборчого списку. До участі у парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
За відкликання Разумкова з посади спікера проголосувало 284 нардепи, із них 215 голосів дала фракція "Слуга народу".
У Разумкова та "Слуги народу" були розбіжності щодо низки питань, включно із законом про олігархів. Разумков вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено у законопроєкті. Всупереч рішенню фракції, він звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити законопроєкт, а після його ухвалення заявив про спроби фальсифікації тексту документа.
Після відкликання з посади спікера Разумков робив критичні заяви на адресу провладної команди, він вважає, що частина політиків відійшла від принципів, з якими йшла у владу 2019 року.
Наразі Разумков є позафракційним депутатом. У "Слузі народу" обговорюють можливе позбавлення Разумкова депутатського мандата, колишній спікер вважає, що це буде незаконно.
Разумков натякнув, що створюватиме власну політичну партію. Водночас на запитання щодо президентських амбіцій він відповідає ухильно. "Я не говорив "ні", – сказав він 31 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24".
Згідно з результатами опитування, проведеного із 23-го до 27 жовтня Центром Разумкова, ексспікера Ради на виборах президента готові підтримати 5,5% респондентів. У президентському рейтингу він перебуває на четвертому місці після чинного глави держави Володимира Зеленського (18,7 %), п'ятого президента України, лідера "Європейської солідарності", народного депутата Петра Порошенка (12,7%) та співголови "Опозиційної платформи – За життя”, народного депутата Юрія Бойка (6,2%).