Суд оголосив вирок у справі Гандзюк. Мангера визнали винним у замовленні нападу, Левіна – в організації

Мангера засудили до 10 років позбавлення волі. Це максимальне покарання за статтею, за якою його визнали винним
Фото: ЕРА
Дніпровський районний суд Києва на засіданні 26 червня оголосив вирок у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк, трансляцію вело "Суспільне".

Ексголову Херсонської облради Владислава Мангера визнали винним у замовленні нападу на активістку, його помічника Олексія Левіна – винним в організації нападу.

"Мангера В'ячеслава визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України, на підставі якої визначити йому покарання у вигляді позбавлення волі на строк 10 років. Строк відбування покарання Магнеру рахувати з моменту набрання вироком законної сили, зарахувавши йому попереднє ув'язнення з 15-го до 16 лютого 2019 року та із 16 червня 2020 року до дати набрання вироком законної сили з розрахунку: один день попереднього ув'язнення дорівнює одному дню позбавлення волі. До набрання вироком законної сили запобіжний захід Мангеру у вигляді тримання під вартою залишити без змін, продовживши тримання під вартою у Київському СІЗО", – сказала суддя. 

Мангер у суді. Фото: suspilne.media

Левіна також засудили до 10 років позбавлення волі (за тими самими статтями), йому теж зарахували у строк відбування покарання час, який він провів у СІЗО. Також суд продовжив строк його тримання під вартою в Київському СІЗО до моменту, коли вирок набуде чинності.

Крім того, суд повністю задовольнив цивільний позов рідним Катерини Гандзюк про компенсацію їм моральної шкоди та постановив стягнути з Мангера і Левіна 15 млн грн компенсації (по 5 млн грн батькам Катерини – Віктору і Надії Гандзюк, а також Сергієві Денисову – чоловікові вбитої)

Контекст:

31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки понад 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку та в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.

Слідство вважає Мангера замовником, а Левіна – організатором злочину. Їм висунули підозри за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 Кримінального кодексу України (організація вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, який має характер особливого мучення, що спричинило смерть потерпілого). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 10 років.

Наприкінці липня 2020 року Офіс генпрокурора передав у суд обвинувальний акт щодо Мангера та Левіна. 28 серпня у Дніпровському районному суді Києва розпочався розгляд справи.

Під час досудового розслідування Левін відмовлявся співпрацювати зі слідством.

Мангер заявляв про свою невинуватість і стверджував, що не був знайомий із Гандзюк. Інший фігурант справи – Ігор Павловський – 1 жовтня заявив на судовому засіданні, що Мангер є замовником убивства активістки.

Левін перед початком суду в Києві 5 серпня 2021 року сказав журналістам, що зазнає тиску й тортур і від нього намагаються домогтися обвинувачувальних свідчень проти Мангера.

Судовий розгляд справи завершився 17 травня 2023 року, суд того дня пішов у нарадчу кімнату.