Суд у Франції переніс слухання щодо екстрадиції Жеваго в Україну на два тижні. Бізнесмен пропонував внести заставу в розмірі €1 млн
Про це написало Reuters.
48-річний доларовий мільярдер Жеваго заявив суду, що справа проти нього має політичний характер, і просив випустити його під заставу в розмірі €1 млн до наступного слухання.
Жеваго зазначив, що "вперше у в'язниці" і "не заслуговує на це", оскільки, за його словами, "не робив" того, в чому його обвинувачують.
Адвокати бізнесмена і прокурор повідомили суду, що їм потрібно більше часу, щоб підготуватися до слухання про екстрадицію, зазначає Reuters.
Окрім того, один з адвокатів підкреслив у суді, що у Жеваго "має бути можливість і далі керувати своїм бізнесом, своїми підприємствами", а у в'язниці це нібито "дуже складно".
Контекст:
Жеваго оголосили в міжнародний розшук у липні 2021 року, а 27 грудня 2022 року стало відомо про його затримання в одному з готелів Куршевеля у Франції.
28 грудня суд міста Шамбері обрав запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту для Жеваго.
У ДБР нагадали в Telegram, що в межах розслідування кримінального провадження Жеваго повідомили про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, також про підозри повідомлено низку топменеджерів банку. Вони, як вказали у Держбюро, "організували механізм розтрати $113 млн фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави і вкладників банку".
На акції підприємств, корпоративні права і 26 об'єктів нерухомості, які належать бізнесмену, накладено арешт, додали у ДБР.
За оцінкою Forbes, у 2022 році Жеваго – п'ятий серед найбагатших українських бізнесменів. До повномасштабної війни його активи оцінювали в більше ніж $2 млрд, у грудні вони скоротилися до $1,4 млрд. Жеваго належить понад 50% у гірничорудній компанії Ferrexpo. Вона володіє в Україні Полтавським та іншими гірничо-збагачувальними комбінатами.
Жеваго після арешту вирішив вийти із ради директорів Ferrexpo.