Суд відмовився задовольнити позов брата Єрмака проти нардепа Лероса про захист честі та гідності

Денис Єрмак вимагав відшкодувати йому моральну шкоду, який він оцінив в 1 грн, але суд відмовив

Фото: Денис Ермак / Facebook

Печерський районний суд Києва відмовив Денисові Єрмаку, брату глави Офісу президента України Андрія Єрмака, у задоволенні позову проти позафракційного народного депутата Гео Лероса про захист честі та гідності. Рішення від 31 травня опубліковано в Єдиному реєстрі судових рішень (імена сторін у реєстрі приховано, однак юридична фірма "Міллер", яка представляє інтереси Лероса, написала у Facebook, що йдеться про позов Єрмака).

У позові Єрмак просив визнати недостовірною і спростувати інформацію про те, що він нібито здійснює "торгівлю" посадами в державних органах за сприяння свого брата, глави Офісу президента України Андрія Єрмака, упроваджує "власну програму" в силові відомства і "заробляє на державі".

Окрім того, позивач просив відшкодувати йому моральну шкоду, який він оцінив в одну гривню.

Суд постановив, що "будь-яка критика та оцінка вчинків, вираження власних думок щодо якості виконуваних публічних функцій, отриманих результатів не є підставою для захисту права на повагу честі, гідності та ділової репутації і, відповідно, не є предметом судового захисту".

У судовому рішенні зазначають, що Єрмак не підтвердив ні факту поширення записів Леросом, ні факту завдання шкоди його честі та гідності.

Контекст:

29 березня 2020 року нардеп від "Слуги народу" Гео Лерос оприлюднив відеозаписи, на яких Денис Єрмак нібито обговорює питання призначення людей на державні посади.

Андрій Єрмак пригрозив Леросу розслідуванням. Його брат назвав записи "нарізкою" і справою рук шахраїв (у вересні 2020 року Денис Єрмак подав позов проти Лероса в Печерський суд). Президент Володимир Зеленський 20 травня 2020-го заявив, що цими записами хотіли шантажувати його.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відкрила кримінальне провадження за фактом імовірного скоєння корупційних злочинів. Співробітник СБУ Сергій Шумський та юрист Дмитро Штанько, які фігурували у записах, заявили, що 5 квітня дали свідчення в НАБУ про факти шахрайства та корупції з боку братів Єрмаків. Штанько стверджував, що зустріч із Єрмаком-молодшим коштувала претендентам на держпосади до $20 тис.

13 травня стало відомо, що справу передали для досудового розслідування у Службу безпеки України. У справі про "плівки Лероса", передані в Національну поліцію, не виявили корупційної складової.

В інтерв'ю НВ, яке опублікували 28 травня, голова САП Назар Холодницький заявив, що прокурори "зрозуміли": Шумський і Штанько брешуть. САП відмовилася від розслідування.

На засіданні Верховної Ради у вересні Гео Лерос дорікнув президенту України Володимирові Зеленському в тому, що до влади не прийшли обіцяні нові обличчя, а главу Офісу президента Андрія Єрмака назвав "агентом ГРУ Російської Федерації". Лерос заявив, що саме Зеленський доручив Єрмаку "виконувати всю брудну корупційну роботу". Після цих висловлювань Гео Лероса виключили із фракції партії "Слуга народу".