Суд відправив під домашній арешт ще двох учасників акції під ОП. Їх підозрюють у підпалі таблички "Президент України"
Печерський суд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт активістів Давида Гаджимурадова та Артема Лісовця. Про це повідомляє hromadske.
Їх підозрюють у підпалі таблички "Президент України" під час протестів 20 березня на підтримку засудженого одеського активіста Сергія Стерненка. Слідство заявило, що Лісовець і Гаджимурадов прийшли на акцію з аерозольними балончиками та підпалили табличку.
Обидва активісти не заперечують, що були на акції, але кажуть, що не чинили протиправних дій, які їм інкримінують.
"Я не робив нічого з того, що могло б комусь або чомусь завдати шкоди", – цитують Гаджимурадова "Ґрати". Гаджимурадов зазначив, що не перебуває в жодній організації і самостійно вирішив прийти на акцію.
Суд задовольнив клопотання прокурора – той просив відправити їх під цілодобовий домашній арешт через "ризики втечі, переховування, тиску на свідків та інших учасників хуліганських дій, знищення переписок та відео з місця події".
Адвокат Лісовця зазначив, що його підзахисний працює кур'єром у громадській організації "Партизан медіа" і не збирається ховатися. Сам Лісовець сказав, що не може ні на кого впливати, оскільки йому тільки 19 років.
Адвокати обох підозрюваних називали ризики необґрунтованими і просили не задовольняти клопотання прокурора. Також адвокати зазначили, що всі свідки у справі – поліцейські, а основними доказами у справі, за даними захисту, є протокол допиту свідка-поліцейського, відео та огляд місця події.
20 березня біля Офісу президента в Києві відбувалася акція на підтримку засудженого Стерненка. Мітингувальники вимагали відпустити Стерненка, фігуранта справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрія Антоненка, накласти санкції на колишнього заступника глави адміністрації четвертого президента України Віктора Януковича Андрія Портнова. Також вони вимагали відставки генпрокурорки Ірини Венедіктової і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Протестувальники кидали фаєри, шумові гранати, а потім запустили феєрверки. Розбили скло в будівлі ОПУ, розмалювали стіни, а табличку "Президент України" підпалили.
Організатор мітингу Сергій Філімонов вважає проведену акцію мирною, оскільки на ній ніхто не постраждав. Філімонов розповів, що на акції "готувався перформанс", але биття вікон і димових шашок організатори не планували.
В ОПУ оцінили збитки від заворушень у 2 млн грн. Згідно з повідомленням на сайті Офісу президента, унаслідок запуску феєрверків пошкоджено двері та внутрішнє оздоблення тамбура одного з під'їздів. 22 березня клінінгова компанія почала очищати будівлю від написів. Директор компанії Сергій Козолуп оцінив строк робіт у чотири дні. На запитання про оцінну вартість робіт Козолуп відповів: "Точно не 2 млн".
Підозри в хуліганстві і знищенні майна на акції вручили Сергієві Філімонову, Олексієві Білковському, Романові Ратушному, Євгенові Строканю, Давидові Гаджимурадову, Владиславові Гранецькому-Стафійчуку й Артемові Лісовцю. Адміністративні протоколи виписали Олегові Кобезському, Артурові Єфименку, Ігореві Поташенкову, Вадимові Адамову.
Строканя, Стафійчука і Ратушного суд уже відправив під цілодобовий домашній арешт.
30 березня Верховна Рада ухвалила постанову про засудження погромів під Офісом президента під час акції протесту прибічників Стерненка.
Стерненка 23 лютого визнали винним у справі про викрадення ексдепутата Комінтернівської райради Одеської області Сергія Щербича. Його засудили до семи років і трьох місяців в'язниці з арештом половини всього майна. Такий самий строк дістав і інший фігурант справи, Руслан Демчук. Обох заарештували в залі суду. Справу, у якій фігурує Стерненко, розслідували із 2015 року. Його і Демчука заарештовували, але згодом випускали під заставу. Стерненко заперечує причетність до інциденту.