Суд заарештував майно Порошенка

Порошенко повідомив, що повернеться до Києва 17 січня
Фото: eurosolidarity.org
Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання щодо арешту майна нардепа, лідера партії "Європейська солідарність", п'ятого президента України Петра Порошенка.

Про це 6 січня на брифінгу, який транслювали у Facebook "Євросолідарності", повідомив адвокат Порошенка Ігор Головань.

Відповідне рішення ухвалила слідча суддя Віта Бортницька, повний текст ухвали зачитають 14 січня, додав Головань.

За його словами, захист Порошенка планує оскаржити це рішення. Головань розповів, що суд заарештував майно нардепа, зазначене в його декларації.

В Офісі генпрокурора (ОГП) України уточнили, що суд заарештував майно Порошенка, яке належить йому "на праві власності відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна".

Зокрема, це об'єкти нерухомості, корпоративні права, зазначили в ОГП.

Клопотання про арешт майна Порошенка подав ОГП, зазначав Головань на брифінгу раніше, його процитував телеканал "Прямий".

Він казав, що клопотання у приміщенні суду представили три прокурори, але його не підписала генпрокурорка Ірина Венедіктова.

"Ось це клопотання про арешт майна, яке ми зараз якось подивилися за цей короткий час, який нам надали, теж має погодити генеральний прокурор. Чи підписала Венедіктова це погодження? Звичайно, ні. Цього разу це "щастя" впало на голову її першого заступника [Романа Говди]... Я так розумію, що з Венедіктовою знову дуже термінова якась історія сталася, і цю небезпечну місію вона передала першому заступнику", – сказав адвокат.

Перед входом до будівлі суду Головань сказав, що клопотання про арешт майна Порошенка подав до суду прокурор на прізвище Бєлкин, повідомив "Прямий".

Головань наголосив, що, відповідно до Кримінального процесуального кодексу, такі клопотання розглядають за обов'язкової участі народного депутата за умови його завчасного повідомлення.

Порошенко 6 січня повідомив у Facebook, що повернеться до Києва 17 січня, щоб "з'явитися в суді та провести зустріч із генеральним прокурором, користуючись правом народного депутата на невідкладний прийом".

Контекст:

20 грудня Порошенка повідомили про підозру в держзраді та сприяння діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО у 2014–2015 роках. Його адвокат говорив, що підозру "засунули у щілину хвіртки". За три дні до цього Порошенку намагалися вручити повістку про виклик до Державного бюро розслідувань у цій справі, але він сів у автомобіль і поїхав, а згодом того самого дня вилетів з України.

"Порошенко категорично відкидає обвинувачення з боку влади та вважає їх класичним зразком сфабрикованих, політично мотивованих справ та чорного піару проти політичних опонентів", – заявили в партії "Європейська солідарність".

21 грудня Порошенко записав відеозвернення, у якому пообіцяв "не надати Офісу президента подарунка" та повернутися до України в січні.

23 грудня до ДБР замість Порошенка прийшов його адвокат і повідомив, що клопотатиме про виклик як свідка у цьому кримінальному провадженні Зеленського, а також про виконання низки слідчих дій, які "викрили незаконні дії влади".

Того самого дня народні депутати із фракції "Європейська солідарність" звернулися із заявою про нібито злочин Зеленського та його оточення до Офісу генпрокурора, ДБР і Служби безпеки України. У заяві йдеться про те, що зі вступом на посаду президента України Зеленського відбулися системні зміни в постачанні українським ТЕС російського вугілля, а також вугілля з тимчасово окупованих територій України.

29 грудня нардепка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко повідомила, що в межах цієї справи правоохоронці прийшли з обшуками до членів партії Юрія Онищенка та Сергія Березенка. У ДБР факт обшуків підтвердили.

"Українська правда" з посиланням на власне джерело у правоохоронних органах повідомила 24 грудня, що в Офісі генпрокурора підписали клопотання про арешт Порошенка. В ОГПУ розповіли "Укрінформу", що збираються просити для Порошенка заставу в розмірі 1 млрд грн.

ЗМІ писали на початку січня, що прокурор відкликав клопотання про арешт Порошенка. У ДБР інформацію про відкликання клопотання назвали такою, що не відповідає дійсності.