Суд зобов'язав Бахматюка виплатити Нацбанку понад 1,8 млрд грн
Гроші стягують для погашення заборгованості банку "Фінансова ініціатива" за одним із наданих раніше і не повернутих кредитів рефінансування, ідеться в релізі.
Банк 2014 року уклав із НБУ договір про кредит рефінансування для підтримання ліквідності на 2 млрд грн, Бахматюк був поручителем, повідомили в Нацбанку.
"Він узяв на себе особисті зобов'язання за погашення заборгованості фінансової установи перед Національним банком. Оскільки і банк, і його власник не виконали взяті на себе зобов'язання, Національний банк у 2017 році звернувся до Печерського районного суду міста Києва з позовною заявою про стягнення з нього заборгованості", – наголошують у релізі.
Поки справу розглядали в суді, за рахунок заставного майна було погашено 200 млн грн кредиту, зазначили в НБУ.
"Незважаючи на численні спроби Олега Бахматюка, а також пов'язаних із ним компаній-нерезидентів ухилитися від виконання зобов'язань щодо повернення коштів за договором рефінансування, суд виніс справедливе рішення у справі та задовольнив позовні вимоги Національного банку в повному обсязі. На жаль, крапку у цій справі ставити наразі рано, однак ухвалення судом цього рішення є визначальною подією щодо відновлення порушених прав Національного банку. Ми переконані, що у випадку його оскарження воно має всі підстави залишитися чинним", – прокоментував директор юридичного департаменту Національного банку Олександр Зима.
У Печерському суді розглядають іще шість позовів до Бахматюка як поручителя за кредитами рефінансування "Фінансової ініціативи" і "VAB Банку" (у НАБУ називали бізнесмена фактичним власником цього банку).
"Загальна сума заборгованості Олега Бахматюка як поручителя перед Національним банком становить майже 8 млрд грн", – додала пресслужба регулятора.
Контекст:
15 листопада 2019 року в Національному банку України заявили, що Бахматюк заборгував державі 29,3 млрд грн. Регулятор у зв'язку із цим подав проти Бахматюка і його компаній понад 50 позовів у різні суди. Бахматюк назвав інформацію про заборгованість у розмірі 29,3 млрд грн такою, що не відповідає дійсності, та маніпулятивною.
Бахматюк перебуває у розшуку в Україні. Його обвинувачують у заволодінні коштами стабілізаційного кредиту "VAB Банку" на суму 1,2 млрд грн, виданого у жовтні 2014 року. У жовтні 2019 року через кримінальне переслідування бізнесмен покинув Україну, зараз із сім'єю проживає у Відні. У листопаді його заочно повідомили про підозру.
В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону у листопаді 2020 року Бахматюк розповів, що він офіційно перебуває в Австрії. За словами бізнесмена, українські правоохоронці знають, де він. В інтерв'ю 2021 року Бахматюк заявляв, що готовий повернутися в країну, якщо йому призначать як запобіжний захід посильний розмір застави.
Бахматюка також підозрюють у передаванні 722 млн грн неправомірної вигоди колишньому голові Держфіскальної служби України Романові Насірову і його раднику. У березні ВАКС заарештував його у цій справі.