Судді КСУ підтримують законопроєкт про відновлення положень антикорупційного законодавства
Судді Конституційного Суду готові дати роз'яснення щодо свого рішення про електронне декларування, заявив суддя КСУ Володимир Мойсик.
Судді Конституційного Суду підтримують законопроєкт спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про відновлення положень антикорупційного законодавства. Про це "РБК-Україна" сказав суддя КСУ Володимир Мойсик.
На його думку, законопроєкт Разумкова має вигляд компромісного варіанта.
Він зазначив, що судді Конституційного Суди готові дати роз'яснення щодо свого рішення про електронне декларування.
"Ми як Конституційний Суд, може, із власної ініціативи, а може хтось до нас звернутися, роз'яснимо наше рішення. Пояснимо, що ми мали на увазі, виносячи його", – підкреслив Мойсик.
Суддя також запевняє, що рішення КСУ не означало, що необхідно закривати єдиний реєстр електронних декларацій.
"Ситуацію треба пом'якшити. Суспільству треба розповісти, що ніякі тут у КСУ не злочинці сидять. Ці "злочинці", якими нас називають, скасували мовний закон Колесніченка – Ківалова, скасували закон [експрезидента України Віктора] Януковича про референдум, не дали скасувати люстрацію і так далі. Що ще суспільство може хотіти від цього суду? Цю всю ситуацію зараз просто "розігріли", – резюмував Мойсик.
27 жовтня Конституційний Суд України скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування свідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за скоєння таких правопорушень.
У "Великій сімці" і Євросоюзі висловили стурбованість цим рішенням. Посол України при ЄС Микола Точицький у листі до віцепрем'єр-міністерки України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної повідомив, що рішення КСУ може стати причиною припинення безвізового режиму з Євросоюзом.
Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства Олександр Новіков назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".
Голова КСУ Олександр Тупицький сказав, що НАЗК спеціально "розігнало ситуацію", суддя КСУ Ігор Сліденко заявив, що рішення суду не передбачало необхідності закривати реєстр.
29 жовтня після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
Того самого дня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонує визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Тупицький заявив, що цей проєкт закону має ознаки конституційного перевороту і суперечить двом статтям Конституції України.
2 листопада Разумков зареєстрував законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції". 3 листопада документ підтримав профільний комітет.