Супрун порівняла себе з засновником системи охорони здоров'я Великобританії
Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила, що медицина Великобританії у 1948 році була в жахливому стані, проте Національна служба охорони здоров'я Британії, створена на той час, через 70 років є однією з найуспішніших медичних систем у світі. За словами Супрун, це схоже на ситуацію, що склалася в Україні у 2018 році.
Багатьом лікарям в Україні зручне існування колишньої системи охорони здоров'я, тому вони чинять опір змінам. Про це в інтерв'ю ВВС заявила виконувач обов'язків глави МОЗ України Уляна Супрун. Запис опубліковано 26 квітня у Facebook BBC Ukrainian News.
Ведучий нагадав, що народний депутат від Блоку Петра Порошенка, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я та кваліфікований лікар Ольга Богомолець вважає реформи, які проводить Супрун, "катастрофою".
"Національну службу охорони здоров'я Великобританії було створено у 1948 році, і до того часу медична система перебувала в жахливому стані, люди платили за все із власної кишені", – відповіла глава МОЗ.
За її словами, засновника реформ у Великобританії називали "лікар Смерть", і порівняння з Україною у 2018 році тут доречне.
Журналіст сказав, що Супрун теж називають "лікар Смерть", на що в.о. міністра усміхнулася.
"Лікарі говорили, що реформа ніколи не запрацює. Але через 70 років Національна служба охорони здоров'я Великобританії є однією з найуспішніших медичних систем у світі. Те саме відбувається в Україні – є зміни, і є люди, які їм чинять опір, тому що їм зручно в наявній системі. Вона приносить їм багато грошей, і їм зручно грати за певними правилами... Вони тягнуть медицину назад. Ми ж говоримо, що правила мають бути однаковими для всіх", – сказала Супрун.
Засновником національної системи охорони здоров'я Великобританії був лівий лейборист Енайрін Беван. Міністром охорони здоров'я Британії він був із 1945-го до 1951 року.
19 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №6327 про медичну реформу.
Згідно з документом, держава гарантує повну оплату коштом держбюджету України необхідних медичних послуг і лікарських засобів, пов'язаних із наданням екстреної медичної допомоги, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної, паліативної медичної допомоги, медичною реабілітацією, медичною допомогою дітям до 16 років, а також супроводом вагітності і пологів.
28 грудня ініціативу схвалив президент Петро Порошенко. Закон набув чинності 1 січня 2018 року.
Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я 3 квітня 2018 року схвалив проект звернення до Кабінету Міністрів України про звільнення Супрун. За словами Богомолець, причиною для звільнення в.о. міністра в ухваленому документі назвали "гостру суспільну напругу, яка виникла у зв'язку зі зривом програми державних закупівель ліків у 2016 році, що має ознаки службової недбалості".