Супрун заявила, що через блокування роботи МОЗ 1,3 млн доз вакцин не доправили в регіони
Із березня в Україні може виникнути дефіцит вакцини проти поліомієліту, повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Через блокування роботи Міністерства охорони здоров'я 390 тис. доз вакцини проти кору, паротиту та краснухи, а також 954 тис. доз вакцини проти поліомієліту не доправили в регіони, написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
Вона нагадала, що 5 лютого суд заборонив їй виконувати обов'язки глави МОЗ, чим заблокував роботу відомства.
За словами Супрун, через це ліки для пацієнтів з орфанними захворюваннями (хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз), а також для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД, для лікування туберкульозу, раку молочної залози, раку щитовидної залози застрягли на складі. Вона підкреслила, що термін придатності препаратів для лікування раку щитовидної залози закінчиться через 13 днів.
В.о. міністра додала, що з березня може виникати дефіцит вакцин проти поліомієліту.
"6 тис. лікарських засобів – у процесі перереєстрації, ще 7 тис. – у процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили весь цикл перевірки й очікують рішення, а шість із них – вимагають надтермінової реєстрації. Серед них – ліки для пацієнтів із розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, імовірно, здорожчають", – розповіла Супрун.
Окрім цього, стратегію розвитку медичної освіти не виносять на засідання уряду. Проведення іспиту для студентів-стоматологів виявилося під загрозою.
"Заблоковано будівництво дитячої лікарні "Охматдит", оскільки технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано. Відкладається впровадження державного контролю за цінами на ліки Нацпереліку. Під загрозою й ті зміни, які мають розпочатися у квітні й липні 2019 року: перехід "Доступних ліків" до Національної служби здоров'я України та відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми "Безкоштовна діагностика" в липні, впровадження електронних карток, рецептів", – зазначила в.о. міністра.
5 лютого Окружний адмінсуд Києва заборонив Супрун виконувати обов'язки глави МОЗ України. Це було зроблено на вимогу нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука про забезпечення адміністративного позову до Супрун і Кабміну. У суді пояснили, що перебування у статусі в.о. понад два з половиною років не передбачено законодавством. Окрім того, Супрун не заявила про відмову від американського громадянства, що, на думку судді, не давало їй права брати участь у засіданнях Кабінету Міністрів.
Представник Кабінету Міністрів подав клопотання про скасування заборони Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я.
На засіданні Окружного адмінсуду Києва 11 лютого Супрун попросила дозволити їй підписувати документи, від яких залежить життя хворих людей. Суддя пішов у нарадчу кімнату, рішення досі не оголосили.