"Таблетки для депутатів". Аваков заявив, що Україна не надаватиме військової допомоги Вірменії чи Азербайджану
1 жовтня нардеп від "Слуги народу" Людмила Марченко заявила про готовність України надати військову допомогу Азербайджану в його конфлікті з Вірменією. Глава МВС України Арсен Аваков спростував цю інформацію та згадав про медичну допомогу депутатам.
Україна не надаватиме військової допомоги Вірменії або Азербайджану в їхньому конфлікті навколо Нагірного Карабаху. Про це 2 жовтня заявив у Twitter міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.
"Україна не надаватиме військової допомоги в азербайджано-вірменському конфлікті жодній зі сторін. А ось медичну допомогу – таблетки для депутатів, які надто вже фантазують, – треба б пошукати усією країною", – написав він.
1 жовтня в ефірі телеканала "Україна 24" народна депутатка від "Слуги народу" Людмила Марченко заявила, що українська сторона готова допомогти Азербайджану.
"Наскільки я знаю, ми вже надаємо допомогу й у правовому полі, і в ресурсному полі, ідеться і про гуманітарну допомогу. Сьогодні розглядається питання складання списку, що саме потрібно. Україна готова сьогодні на різних майданчиках підтримувати Азербайджан. Це і військова підтримка, і гуманітарна всім тим, що потрібно буде в майбутньому. Це військова ситуація", – сказала вона.
У 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію.
Туреччина відкрито заявляла про підтримку Азербайджану в конфлікті з Вірменією. Президент країни Реджеп Ердоган сказав, що Вірменія має покинути окуповану нею територію Нагірного Карабаху. Росія закликала Туреччину та інші країни переконати Азербайджан і Вірменію повернутися до мирного врегулювання.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 29 вересня заявили, що країни зараз не готові до переговорів щодо врегулювання конфлікту.