Італійське видання Gli Occhi Della Guerra виявило "грузинський слід" у справі про розстріли на Майдані
Герої сюжету італійського видання Gli Occhi Della Guerra, які розмовляють грузинською мовою, стверджують, що перебували у загонах снайперів, які розстрілювали протестувальників і беркутівців на Майдані 2014 року. За словами співрозмовників, вони пов'язані з колишнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Сам екс-лідер Грузії назвав італійський фільм-розслідування "геббельсівською ефесбешною пропагандою".
Італійський інтернет-портал Gli Occhi Della Guerra опублікував документальний фільм-розслідування, в якому кілька людей, які розмовляють грузинською мовою, стверджують, що в лютому 2014 року були в Україні у складі команди снайперів, завданням яких була стрільба по протестувальниках і правоохоронцях.
Як зазначають "Українські новини", Gli Occhi Della Guerra – італійський інтернет-портал, що спеціалізується на військових новинах та інформації з гарячих точок, який пов'язують із найбільшим італійським медіа-холдингом Mediaset S.p.A., що належить колишньому прем'єру Італії Сильвіо Берлусконі.
Сюжет було показано в ефірі італійського "5 каналу" і опубліковано на порталі медіа-холдингу.
На відео інтерв'ю дає троє людей, які відрекомендувалися як Коба Нергадзе, Кваратескелія Залоги та Олександр Ревазишвілі. У сюжеті стверджують, що інтерв'ю із цими свідками подій на Майдані журналістам удалося взяти влітку 2017 року в столиці Македонії Скоп'є.
Двоє героїв сюжету стверджують, що були пов'язані з колишнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі. Нергадзе демонструє своє посвідчення особи, де зазначено, що він був членом служби безпеки Грузії. Інший учасник документального фільму Залоги стверджує, що раніше був членом керівної партії Грузії під час правління Саакашвілі. Ревазишвілі відрекомендувався як колишній військовослужбовець грузинської армії, фахівець зі снайперської стрільби.
Усі троє, за словами авторів розслідування, вказують, що ще наприкінці 2013 року їх було залучено до участі в подіях на Майдані грузинським громадянином Мамукою Мамулашвілі, який пізніше очолив грузинський легіон у зоні АТО.
Герої сюжету стверджують, що в момент найгострішої фази подій на Майдані вони входили до складу декількох загонів, які були озброєні вогнепальною зброєю і перебували в будівлях готелю "Україна" та київської консерваторії. Вони також указують, що їхні загони складалися також із громадян інших країн, зокрема Литви.
Один із героїв фільму заявив, що у момент загострення протистоянь на головній площі Києва його загін дістав наказ стріляти по співробітниках "Беркуту" – нібито для захисту протестувальників від розгону правоохоронцями. Але потім від одного з координаторів групи надійшов наказ стріляти і по протестувальниках. Герой сюжету стверджує, що його колеги були обурені цим наказом, сприйняли це як провокацію і не стріляли. Однак незабаром, за його словами, на Майдані з'явилися перші поранені і загиблі від пострілів із вогнепальної зброї.
Герої фільму також назвали прізвища своїх кураторів із представників тодішньої української опозиції. За їхніми словами, за "легіонами смерті" стояли нинішній спікер Верховної Ради Андрій Парубій, нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський та позафракційний народний депутат Володимир Парасюк.
У сюжеті стверджують, що колеги поділилися цими зізнаннями через побоювання за своє життя.
Сюжет Gli Occhi Della Guerra з перекладом російською мовою опубліковано на каналі ukraine 24 у YouTube.
Саакашвілі у Facebook назвав цей фільм-розслідування "геббельсівською ефесбешною пропагандою".
За його словами, інформацію розповсюдив медіа-холдинг Берлусконі, який є другом президента Росії Володимира Путіна.
"Тут і геббельсівська ефесбешна пропаганда. Проти нас бореться путінська Росія зі своїми філіями в різних країнах. На жаль, з подачі української влади, п'ята колона у вигляді Медведчука (український політик Віктор Медведчук. – "ГОРДОН"), Ахметова (український бізнесмен Рінат Ахметов. – "ГОРДОН")... різко активізувалася. У Москві дуже перехвилювалися з приводу розмаху нашого руху в Україні та вживають контрзаходи, заодно допомагають своєму ставленику (і давньому, близькому другові Порошенка (президента України Петра Порошенка. – "ГОРДОН") Медведчуку", – сказав Саакашвілі.
Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які зумовили зміну влади. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). За словами екс-генпрокурора Віталія Яреми, лише з 18 до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб тоді дістало поранення.